CMD sürekli olarak açılıp kapanıyor

Programın adı nedir? Eğer her bilgisayarı açıp kapatmanızda oluyorsa başlangıç klasörünüze kopyalanmış olabilir. Ya da Windows tuşu+R basarak çalıştırı açın. Msconfig yazın ve çıkan pencerede başlatma sekmesini kontrol edin.

Aklıma da geldi Malwarbytes'da sürekli olarak scvhost virüsü diye yanda bildiri geliyordu acaba ondan olabilir mi? Çünkü ne olduysa ondan sonra oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aklımada geldi malwarbytes'da sürekli olarak scvhost virüsü diye yanda bildiri geliyordu. Acaba ondan olabilir mi? Çünkü ne olduysa ondan sonra oldu.

Büyük ihtimalle bu yüzden. Siz yine de Akil Gündoğan hocamın imzasından rapor 1 ve rapor 3 paylaşın.

Çözüldü fakat her PC açıp kapatmamda oluyor o programı kapatınca da sorun çözülüyor.

Program ismi Çince idi.

Eğer sisteminiz Çince değilse (%99 Türkçe'dir) bir zararlı olabilir ve sitemin başlangıç klasörüne kopyalanmış sürekli açılıyor olabilir. Malwarebytes vb. antimalware kullanarak tarama yapmanızı şiddetle öneririm.

Yanlışlıkla indirmiş olabileceğiniz bir program olabilir mi?
Görev Yöneticisi - Başlangıç
Kısmında gözüküyorsa oradan kapatabilirsiniz.

Yaptıktan sonra sonuçları paylaşırsanız sevinirim, gözünüzden kaçabilecek bir soruna karşı sizi uyarabiliriz.

Tarattım Malwarbytes'da temiz çıktı
Bu arada sorunu yaşayanlar için 1. görev yöneticisinde eğer yabancı dilde (Çince) bir uygulama görüyorsanız görevini sonlandırın sonra ikinci olarak görev zamanlayıcadan tanımadığınız programları kapatın. Ben böyle çözdüm.

Tarattım malwarbytes'da temiz çıktı.
Bu arada sorunu yaşayanlar için 1. görev yöneticisinde eğer yabancı dilde (çince) bir uygulama görüyorsanız görevini sonlandırın sonra ikinci olarak görev zamanlayıcadan tanımadığınız programları kapatın. Ben böyle çözdüm.

Dostum bilgisayarında herhangi bir şekilde çince bir işlem ismi söz konusu olamaz. Akil gündoğan'ın da dediği gibi zararlı hala sisteminde. Malwarebytes bunu tespit edemeyebilir hiçbir antimalware kusursuz değil. Sen gerçekten bir zararlıyı görev yöneticisinden kapayarak kurtulduğunu mu sanıyorsun? Akil'in istediği raporları paylaş sistemini temizleyelim.
Dostum bilgisayarında herhangi bir şekilde Çince bir işlem ismi söz konusu olamaz. Akil Gündoğan'ın da dediği gibi zararlı hala sisteminde. Malwarebytes bunu tespit edemeyebilir hiçbir Antimalware kusursuz değil. Sen gerçekten bir zararlıyı görev yöneticisinden kapayarak kurtulduğunu mu sanıyorsun? Akil'in istediği raporları paylaş sistemini temizleyelim.

Geri
Yukarı