CMD üzerinden bağlı sunucuları görmek

Ipares

Hectopat
Makaleler
7
Yer
Izmir
@Patrixcs, sen bu konularda benden daha bilgilisin. Bu geçenlerdeki bir konuda Gayrettepe falan böyle sıralıyordu santralleri sunucuları. Bir rota oluşturuyordu ping ile alakalı. Ona nasıl bakabilirim?

Tracert komutu ile. Bir IP'ye bağlanırken kaç hop noktasından geçtiğinizi ve o hop noktalarında kaç MS aldığınızı gösterir.
CS:GO pingi için örnek kullanım:
Kod:
tracert vie.valve.net

Tracert komutu ile. Bir ıp'ye bağlanırken kaç hop noktasından geçtiğinizi ve o hop noktalarında kaç MS aldığınızı gösterir.
CS:GO pingi için örnek kullanım:
Kod:
tracert vie.valve.net

Denedim de kardeşim ben niye Kahramanmaraş'a bağlanıyorum. Telekom bunun hesabını ver ben niye Kahramanmaraş'a bağlanıp öyle Valve'e erişiyorum.

Denedim de kardeşim ben niye Kahramanmaraş'a bağlanıyorum. Telekom bunun hesabını ver ben niye Kahramanmaraş'a bağlanıp öyle Valve'e erişiyorum.
Kimi insanlarda böyle sorunlar var, kimilerinde yok (benim gibi). Genelde yerleşik operatör kaynaklı. TurkNet kullanıyorum ve Kocaeli'de yaşamama rağmen direkt Valve sunucusuna ışınlanıyorum, tracert değerlerim:
1601288615591.png

Kimi insanlarda böyle sorunlar var, kimilerinde yok (benim gibi). Genelde yerleşik operatör kaynaklı. TürkNet kullanıyorum ve Kocaeli'de yaşamama rağmen direkt Valve sunucusuna ışınlanıyorum, tracert değerlerim:
Eki Görüntüle 683517

Benimki önce İzmir'e, sonra Kahramanmaraş'a sonra tekrar İzmir'e sonra Valve sunucusuna gidiyor. Son sonuçta da 52MS diyor. Bende sorun var mı acaba?

Benimki önce İzmir'e, sonra Kahramanmaraş'a sonra tekrar İzmir'e sonra Valve sunucusuna gidiyor. Son sonuçta da 52MS diyor. Bende sorun var mı acaba?

Senin konuyu gördüm. Viyana 38 ms olarak ulaşıyor sonra 52 olarak sana geri dönüyor. Aynı sorunlarda bende var. 34 ms olarak gidiyor bana geri gelen 62 ms bende direkt olarak sorun var. Kablonet ile Adana 50 ms alanda var. Bursa ile Adana çoğrafi olarak arada 20 ms falan oynaması gerekir.

Yeni konular

Geri
Yukarı