Coca-Cola’dan 1 Milyon Dolar Ödüllü Yarışma

Coca-Cola, doğal ve güvenilir olmasının yanı sıra kalori içermeyecek ve içeceklerle karıştığında şekerle aynı tadı verecek bir bileşim bulana 1 milyon dolar ödül verecek.
Coca-Cola, bu zamana kadar hiçbir içecek şirketinin başaramadığı bir işi gerçekleştirmeyi hedefliyor. Yalnızca bilim insanlarının katılabileceği bir yarışmayla istedikleri bileşimin yapılması.

Şirket, bu içeceğin doğal olmasını, kalori içermemesini ve içecekler ya da gıdalarla karıştığında aynı tadı vermeye devam etmesini istiyor. Yalnız şirketin bir şartı var: Bileşimde şekerotu ve keşiş meyvesi bulunmayacak.

78df7f7a722c66c1e399fc78f8691c9ec47d8ee7.jpeg

Coca-Cola’nın düzenlediği bu yarışma, şirketin dış basında “Herkül’ün başarabileceği zor görev” olarak da tanımlanan ve 4,8 trilyon dolarlık paketlenmiş gıda endüstrisinin yıllardır çözmeye çalıştığı sorunlardan birisi. Kısacası şirket, bu sorunu çözebilene 1 milyon dolar ödül verecek.

Aranızda var mı bilim adamı olup da yapabilecek? :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, ben 1000000$ az demiyorum, öyle bir para eliniz geçerse yiyip içip, parayı boşa mı harcarsınız? Hiç sanmıyorum. Yani en azından mantıklı olan bu değil. O parayı sermaye olarak kullanıp şirket kurup paranın dönüşümünü kurarsınız. Daha mantıklı değil mi? O yüzden 1000000$ az diyorum. Aslında tabii ki de az değil. Hatta şirket kurmak için bile gayet yeterli. Evet 100000000$ biraz abartma. Ben onu pazarlık yaparım manasında söylemiştim. Burada boş yapmaya da gerek yok. İçimizde biyokimya üzerine profesör bulunduğunu düşünmüyorum.

Bulduğunuz madde ile kola üretmen gerekmiyorki. Bulacağın malzeme direk tüm şekerleme sanayisinde şeker yerine kullanılacak bir madde. Her yiyeceğin içinde şeker var her hazır gıda da şeker var. Sizin üreteceğiniz madde gıda sanayisine devrim olur. Dünya üzerindeki tüm gıda şirketleri sizden mal almak ister. Sadece alacağınız ön siparişlerle fabrika kurar üretime başlarsınız. Güldürmeyin insanı. Size ödül verecek şirketi alacak duruma gelirsiniz.

Bulacağın malzeme direk tüm şekerleme sanayisinde şeker yerine kullanılacak bir madde.
Eğer dediğiniz gibi olsaydı diğer şirketler bu olayı çoktan düşünüp aynı şekilde Coca-Cola gibi yaparlardı. Demek ki olmuyormuş. Zaten haberi okuyunca hiçbir içecek şirketinin başaramadığı diyor. Bu olay sanırsam, sadece bu tür içecekler için geçerli olabilir. Eğer dediğiniz gibi bütün yerde kullanılsaydı bütün firmalar bunu düşünürdü değil mi?

Öyle bir şey olsaydı şu ana kadar bulunurdu. Sadece içecek üretenler değil. Başka üreticilerde bunu düşünürlerdi. Tabii ki o aldığın parayı çar çur etmeyeceksin. Kendine çok ama çok iyi bir iş kurarsın onla. Coca-Cola size bu bulduğunuz yüzünden %25 hisse vereceğini düşünüyorsanız unutun. :)

Öyle bir şey olsaydı şu ana kadar bulunurdu. Sadece içecek üretenler değil. Başka üreticilerde bunu düşünürlerdi. Tabii ki o aldığın parayı çar çur etmeyeceksin. Kendine çok ama çok iyi bir iş kurarsın onla. Coca-Cola size bu bulduğunuz yüzünden %25 hisse vereceğini düşünüyorsanız unutun. :)
Ben bulduğunuz ürünü üreterek size ödül vermeyi düşünen firmayı satın alabilirsiniz dedim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı