Çocuk dava edildiniz diye bizi tehdit ediyor

Bir dolandırıcılık söz konusu değil, kişi kendi isteğiyle atmış o parayı dava etme hakkına sahip değil.

Selamlar,

Erkek kardeşim bugün bir çocukla "Brawl Stars" oyununda alışveriş yapmış. Kardeşim 17000 kupası olan bir hesabı, annesinin avukat olduğunu iddia eden bir çocuğa 50TL'ye satmış. Kardeşimin Ininal'i olmadığından para benim ininal kartıma transfer edildi. Çocuk kardeşime parayı geri at demiş bende atmak istemedim 2 TL kesildi çünkü zarara girmiş olacaktım. Şimdi de dava edildin diyormuş.

Arkadaşlar parayı geri istediğinde vermedik diye dava edilme şansı var mı? Dolandırmadık bir şey yapmadık neden dava edilelim? Diyelim ki dava edildik bir sıkıntı çıkar mı?
Böyle bir durumla daha önce karşılaşmadığımdan sizlere soruyorum lütfen bilgili olanlar cevap yazsın.

Edit: Kapı aralığından baktım çocuk ağlıyor odasında.
Edit: Parayı geri isteme nedeni hesabın ortak bir hesap olmasıymış yani kardeşim okul arkadaşlarıyla o hesapta ortak oynuyormuş (sabah a kişisi öğlen b kişisi giriyormuş)

Hocam büyük ihtimal korkutmak amacıyla öyle bir şey söylemiş. Oldu ki dava edildiniz yine hiçbir şey yapamazlar annem hukuk okudu ondan dolayı biliyorum. Rahat olun.

Geri
Yukarı