Çökmüş laptoptan veri yedekleme

Makaleler
7
Yer
Beyaz Saray, Washington, DC
Merhabalar. Elimde bir laptop var ve Lenovo marka. Dün problem çıkarttı. Bu laptopun verilerini yedeklemek istiyorum, nasıl yapabilirim?

Not;
Yardım aradığım konu şuydu, oradan bilgi edinebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam o konuda detaylı anlatmıştım fakat belki bu videoda işinizi görebilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Live olarak çalıştırıp verilerinizi harici bir diske falan yedekleyebilirsiniz.

Merhabalar. Elimde bir laptop var ve Lenovo marka. Dün problem çıkarttı. Bu laptopun verilerini yedeklemek istiyorum, nasıl yapabilirim?

Not;
Yardım aradığım konu şuydu, oradan bilgi edinebilirsiniz.

ISO dosyası USB'ye Boot edin. Kurulum ekranında CMD açın notepad yazın. Dosyaları ondan erişin.

Arkadaş anlatmış zaten.
Bilemedim hocam ya. Umarım çözersiniz... Windows'a girmeden verilerinizi şu yöntemle kurtarabilirsiniz:

1) Öncelikle Ubuntu gibi Live CD özelliğini destekleyen bir dağıtımın ISO dosyasını indiriyoruz.
2) İndirdiğimiz ISO dosyasını Rufus ile herhangi bir USB belleğe yazdırıyoruz. (Bir tanıdığınızın bilgisayarından falan yapabilirsiniz.)
3) Şimdi hazırladığımız USB'yi bilgisayarımıza takıyoruz, ve hemen boot menüsüne giriyoruz. Boot menüsünden USB belleğimizi seçiyoruz ve USB'den boot ediyoruz.
4) Karşımıza çıkan ekranda Try Ubuntu diye bir seçenek çıkacak, o seçeneği seçiyoruz. Şöyle bir ihtmal de var, hiçbir seçenek çıkmadan direkt Ubuntu açılabiliyor. Eğer direkt Ubuntu açılırsa açıldıktan sonra size Try Ubuntu seçeneğini sunacaktır.
5) Şimdi, USB'mizden Ubuntu çalıştırmış olduk. Dosya yöneticisine girip verilerimizin bulunduğu diski seçiyoruz, ve verilerimizi harici bir diske yedekliyoruz.

Bu adımları uygulayın. Eğer yapamazsanız başka bir PC'ye HDD'yi bağlayın. O PC'nin HDD'sindeki sistemden PC'yi başlatın sonra zaten sizin HDD'yi görecektir oradan verilerinizi istediğiniz yere aktarıp temiz kurulumla sorununuzu çözebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu en kolayı.

Yeni konular

Geri
Yukarı