Çöpten bulunan hasarlı Thinkpad R500 laptopa ne yapılabilir?

Belkide başkası tarafından çalındı ve bir şekilde çöpün kenarına atıldı nereden mi biliyorum annemin telefonu marketten çalındı alan kişi sokağın karşısındaki çöp konteynırının altına saklamış yani biri bulup telefonu çöpe atmışlar deyip alsaydı? Tabii bunlar ihtimal belki de gerçekten çöpe atıldı o yüzden keyfin bilir dene gör iyi şanslar 😊
telefon farklı birşey hocam imei nodan takip edilebilir fakat laptoplarda öyle bir durum yok saçma bir karşılaştırma olmuş biraz

Technopat'a göre zaten her şey suçlu düzeyde, arkadaşın birisi delil karartma falan yazmış bir şey çöpe atıldı ise kullanabilirsiniz nasıl olsa artık sahibi ondan kurtulmak istiyor.

1-2 tane böyle mantıklı yorum var sadece teşekkür ediyorum tavsiyeler için yine de.

Film izlemek için kullanılan bi laptop olabilir sürekli arıza verdiği için de değer bilmeyen biri tarafından atılmış olabilir. Parası vardır yenisi almış atmış olabilir, kimseyi yargılamam ama ben çok gördüm, böyle telefona az bişi olsun adamın parası var yenisini alıyor eskisini satmaya bile uğraşmıyor aç çöpe gitsin böyle bişi olabilir. Bende olsam alır parçalarını yada direk laptopu satar alacağım laptopun parasına eklerdim. İçimde rahat olurdu.
içinde sadece müzik vb vardı herhangi bir fotoğraf veya kullancıyı belirleyecek birşey bulamadım isim soy isim bulsam bile biryerden ilerleyip sahibini bulurdum fakat herhangi birşey yoktu yeni menteşe alıp kullanıcam büyük ihtimalle , satmayı düşünmüyorum çünkü tam vista erasından bir laptop en sevdiğim tasarımların olduğu dönem

Son düzenleme:
Zaten mevzu telefonla laptopu karşılaştırmak değildi çöpün yanında bulma olayından dolayı ufak bir yaşanmışlıkla tahmin yürütmüştüm olasılık mevzusu yani bu arada laptopda ip adresinden tespit edilebilir 🙃

Zaten mevzu telefonla laptopu karşılaştırmak değildi çöpün yanında bulma olayından dolayı ufak bir yaşanmışlıkla tahmin yürütmüştüm olasılık mevzusu yani bu arada laptopta IP adresinden tespit edilebilir 🙃

Dostum bir şey diyeceğim siz çöpleri niye atıyorsunuz? Kurtulmak için mi yoksa zorla falan mı? "çöp" işe yaramaz, pis ya da zararlı olduğu için atılması gereken şeylere deniyor hani bilirsin ya.

Neden çalışan PC'yi çöpe atar bir insan? Cihazın nerede, niçin kullanıldığını biliyor musun? Başına iş almadığını nereden biliyorsun? Bu durumlarda sazan gibi atlamamanızı ve cihazı bulduğunuz yere bırakmanızı tavsiye ederim.

Ağa geri bırakınca oraya kesin sen alacaksın

Bugün arkadaşımın mahallesinde gezerken bir apartmanın önünde çöp torbasının yanında ayrı bir torbada Thinkpad R500 model bir laptop buldum ve aldım. Sizce bu durumda ne yapmam lazım? Apartmanın giriş katında birine sordum fakat bilgim yok dedi ve sorduktan sonra aldım yani.
Kötü bir kondisyonda ve sıvı hasarlıydı.

Direk sat ağam beleş mâl üstüne çökmek gerek.

Zaten mevzu telefonla laptopu karşılaştırmak değildi çöpün yanında bulma olayından dolayı ufak bir yaşanmışlıkla tahmin yürütmüştüm olasılık mevzusu yani bu arada laptopda ip adresinden tespit edilebilir 🙃
ip adresi başka bir networke bağlanınca değişiyor o yüzden öyle dedim bende

Ağa geri bırakınca oraya kesin sen alacaksın

Direk sat ağam beleş mâl üstüne çökmek gerek.
dediğim gibi satmayı düşünmüyorum çünkü okul için lazım oluyor asıl laptopumda eski başına birşey gelmesin diye bunu götürücem

Yasal durumunu bilmiyorum. Ama nostaljik olarak tutmanı tavsiye ederim. Değerini bilen birisi için gayet güzel laptop

Yasal durumunu bilmiyorum. Ama nostaljik olarak tutmanı tavsiye ederim. Değerini bilen birisi için gayet güzel laptop.

Çok hoşuma gitti harika bir cihaz retrospetcive olarak hala kullanılır bir cihaz hala bir ses seda yok sanırım bir problem yok 1 ay bekledikten sonra bir haber gelmezse tamir parçaları satın alıp komple yenileyeceğim.

Çok hoşuma gitti harika bir cihaz retrospetcive olarak hala kullanılır bir cihaz hala bir ses seda yok sanırım bir problem yok 1 ay bekledikten sonra bir haber gelmezse tamir parçaları satın alıp komple yenileyeceğim.
Hocam kullanın bence. Sonradan SSD+ ram alırsanız (8gb) w8.1 kurar rahatça kullanırsınız

Bende de X61 modeli var. Yıllardır bizde, şaşırtıcı şekilde beklentinin üstünde performans veriyor. Pandemi döneminde babam canlı derslerini 1.5 sene boyunca o bilgisayardan yaptı.

Neden çalışan PC'yi çöpe atar bir insan? Cihazın nerede, niçin kullanıldığını biliyor musun? Başına iş almadığını nereden biliyorsun? Bu durumlarda sazan gibi atlamamanızı ve cihazı bulduğunuz yere bırakmanızı tavsiye ederim.
belki işine yaramıyor artık ve çöpe atılmış bunun sorgulanıcak yanı yok çöpte bulduğu silah vb birşey değil

Yasal olarak yapmam gereken bir yükümlülük var mı acaba? Çok rahat hissedemedim bu konuda çünkü.

Notebook alacaktım, okula git götür için projelerimiz vb. oluyor. Asıl laptopum hasar alsın veya çalınsın istemiyorum diye çok güzel denk geldi aslında.
kankam hiçbirşey olmaz bulduğun şey yasadışı birşey değil

Yeni konular

Geri
Yukarı