Çözüldü 0xc000007b ve DirectX Kurulum Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

komatso

Hectopat
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoda olduğu gibi Recep Baltaş'ın dediklerini adım adım yaptım. (Process Monitör vb.) (Process Monitor'de çıkan birkaç DLL dosyasını da videodaki gibi bilgisayarımda bulamadım). Fakat directx kısmında direct x indirdim, kurulumunu yaparken "please refer to dxerror.log and directx.log in your Windows folder to determine problem" hatası çıktı bu sefer de. Ben de Youtube videosunun açıklamasında belirttiğiniz gibi konu açmayı düşündüm. Hata raporu yollamıyorum çünkü nerenin, ne raporu yollamam gerektiğini bilmiyorum. Cevabınızda hata raporunu da açıklarsanız yollamaktan mutlu olurum.

Fortnite oyununu oynamak için epic games launcheri kurmuştum. Orada SU-PQR1603 hata koduyla karşılaştım. Daha sonra [Çözüm] Epic Games Launcher SU-PQR1603 Hatası' da belirtilen gibi yaptım ve oldu. Daha sonra xinput1_3.dll hatasıyla karşılaştım. Söz konusu DLL'yi indirip System32 içine dahil ettim. Tekrar launcherı başlatmak istediğimde ise 0xc00007b hatasını aldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
  • C:\Windows\SysWOW64\xinput1_3
  • C:\Windows\System32\xinput1_3
  • C:\Windows\SysWOW64\d3dx9_30
  • C:\Windows\System32\d3dx9_30
Bunlar silip tekrardan DirectX kurmaya çalış.
Ayrıca ekran kartını da güncelle.
Bu sorunla ben de karşılaşmıştım. Aynı sorunu buradan çözdüm Recep Baltaş sağ olsun.
Ben tekrardan bulmaya çalışayım 2 dakikaya sana da atarım. Bir dosyayı silip bir program ile tekrar yüklüyordun da neyse atıyorum hemen.

Her sistemde farklı hatalar alınıyor.
Atılacak raporlara göre hatalı DLL'leri tespit etmemiz lazım.

Sistem dosyalarına ne olduğu belirtisiz DLL dosyası indirip atarsanız tabii ki hata alırsınız.
Bu iki dosyaları hazırlayıp gönderin.
  • DirectX(2).log C:\Windows\Logs konumundaki DirectX (DXError.log için) (aynı konumda hem DirectX hem de DXError vardı, yönlendiğiniz linkteki gibi DirectX'i attım.)
  • Logfile(2).rar Process Monitor
  • DirectX(3).log DirectX.log, ''C:\Windows'' klasörü altında 'ki DirectX

• C:\Windows\SysWOW64\xinput1_3
  • C:\Windows\System32\xinput1_3
  • C:\Windows\SysWOW64\d3dx9_30
  • C:\Windows\System32\d3dx9_30
Bunlar silip tekrardan DirectX kurmaya çalış.
Ayrıca ekran kartını da güncelle.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı