Çözüldü 15 yaşındayım boyumun uzaması için neler yapmalıyım?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

senior

Decapat
15 yaşındayım boyum 1.60 civarı yaklaşık 40 kiloyum. Babam 1.70 vardır, annem de benden 1-2 CM uzun. Boyumun uzaması için genetik engel var mı? Doktora gittim bunun üzerine herhangi bir hastalığım yok ve neler yapmalıyım? Yüzmeye gitmeyi düşünüyorum. Bir de fitness'a gitmek için kaç yaşında olmalıyım? Fitness'a boy uzatma için gidilebilir mi? Bu arada peynir, zeytin yiyemiyorum, neleri önerirsiniz? Kahvaltı da helva, çikolata gibi şeyler yemekten bıktım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Düzenli güzel beslen,protein ağırlıklı olsun(yumurta,peynir,süt,tavuk,kırmızı et,balık) basketbol oyna(Orta okulda basketi sevdiğim için boyumun uzaması adına evin içinde bile zıplayıp tavana değmeye çalışırdım) , uykunu güzel al,sigara hiç bir zaman içme,fitness boy uzamasını etkilemez hurafedir aksi görüşler. Sporsuz kalma, çok da kafana takma. Bazı şeyler genetik önüne geçemezsin
Genetikle alakalı bir durumdur. Yapacağın sporlar pek bir şeyi değiştirmeyecektir ama yüzme güzel bir tercih olabilir. Ben de peynir yemiyorum ama bir sıkıntı görmedim şu ana kadar. Yemek zorunda değilsin, çikolata ve helva dışında bir sürü şey var dostum. :D Domates, salatalık, biber, yumurta, patates vs. yiyebilirsin.

Düzenli güzel beslen,protein ağırlıklı olsun(yumurta,peynir,süt,tavuk,kırmızı et,balık) basketbol oyna(Orta okulda basketi sevdiğim için boyumun uzaması adına evin içinde bile zıplayıp tavana değmeye çalışırdım) , uykunu güzel al,sigara hiç bir zaman içme,fitness boy uzamasını etkilemez hurafedir aksi görüşler. Sporsuz kalma, çok da kafana takma. Bazı şeyler genetik önüne geçemezsin

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı