Çözüldü 1600x1200 "Giriş desteklenmiyor" Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MetinCakir

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Merhabalar, bende 1600x900 bir monitör var fakat Windows'ta oyunlarda falan 1600x1200 çözünürlük görünüyor fakat bu çözünürlüğü seçince giriş desteklenmiyor hatası veriyor. O yüzden 1600x900'de kullanıyorum. Mirrors Edge oyununu yükledim ve oyun 1600x1200 çözünürlüğünde açıldı. Bu sorunu daha önce birçok oyunda yaşamıştım ve canıma tak etti. O yüzden AMD Catalyst Control Center'ı kurcaladım ve yanlış bir ayar yaptım sanırım. Windows'u her açmaya çalıştığımda 1600x1200 çözünürlüğünde açılıyor, o yüzden giriş desteklenmiyor hatası veriyor, ekrana görüntü gelmiyor. Ben de HDMI ile televizyona bağlayıp düzeltmeyi denedim fakat televizyon 1920x1080 çözünürlüğünde olduğundan ve HDMI ile bağlandığından o yaptığım ayarı iptal edemedim. Ulaşabileceğim başka bir monitör yok maalesef. İnternette araştırdım, her şeyi denedim, bir türlü olmadı.

Çözüm
İşlemcinizde dahili grafik arabirimi var ise ondan görüntü almayı deneyin.

Maalesef yok.
Sorunu çözdüm. Televizyona bağlayıp AMD cleanup Utility ile Catalyst Control Center'ı sildim ve sonra Windows açılırken bilgisayarı aniden kapatarak Windows'un otomatik onarıma düşmesini sağladım sonrasında gelişmiş seçeneklere girerek başlangıç ayarları seçeneğini seçtim ve başlangıç seçenekleri geldiği zaman düşük çözünürlüklü video modunu aktif ettim ve Windows açıldıktan sonra bilgisayarı kapattım. Monitöre bağlayıp çalıştırdım Windows açıldı fakat driver olmadığından düşük çözünürlükte açıldı. Sonrasında Driver'ı indirdim kurdum sorun çözüldü şu an 1600X900 çözünürlüğünde sorunsuz çalışıyor.
İşlemcinizde dahili grafik arabirimi var ise ondan görüntü almayı deneyin.

Maalesef yok.
Sorunu çözdüm. Televizyona bağlayıp AMD cleanup Utility ile Catalyst Control Center'ı sildim ve sonra Windows açılırken bilgisayarı aniden kapatarak Windows'un otomatik onarıma düşmesini sağladım sonrasında gelişmiş seçeneklere girerek başlangıç ayarları seçeneğini seçtim ve başlangıç seçenekleri geldiği zaman düşük çözünürlüklü video modunu aktif ettim ve Windows açıldıktan sonra bilgisayarı kapattım. Monitöre bağlayıp çalıştırdım Windows açıldı fakat driver olmadığından düşük çözünürlükte açıldı. Sonrasında Driver'ı indirdim kurdum sorun çözüldü şu an 1600X900 çözünürlüğünde sorunsuz çalışıyor.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı