Çözüldü 5uam2oyoff.exe Nedir? Nasıl Silinir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

raki0123

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Adsız.png

Adsız.png

Arkadaşlar resimde de gördüğünüz gibi bir dosya var, başlangıçtan silince anında yeniden geliyor. Dropbox isimli bir dosya var o da aynı şekilde silinip geliyor. Yardımlarınızı beklemekteyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zararlıdır muhtemelen. Downloads - SurfRight bu adresten Hitman Pro indirip, uygulamayı çalıştırın. Taratmadan önce options(settings) dan, lisans kısmına girip 30 günlük deneme sürümünü aktif edin. Ardından temizleyin.

Son olarak aktif koruma sağlayan bir antivirüs yazılımı kurup tam tarama yapın.

Dediklerinizi yapacağım ancak bugün malwarebytes ile tarattığımda bir sonuç çıkmamıştı.

Eki Görüntüle 161200
Eki Görüntüle 161203
Arkadaşlar resimde de gördüğünüz gibi bir dosya var, başlangıçtan silince anında yeniden geliyor. Dropbox isimli bir dosya var o da aynı şekilde silinip geliyor. Yardımlarınızı beklemekteyim.
Açıkçası daha önce hiç duymadım. Eğer Malwarebytes bir sorun bulamıyorsa virüs yada onun gibi bir şey değildir muhtemelen. Öte yandan Dropbox yazıyor bu durumda bilgisayarına Dropbox kurmuşsun. Onu silip tekrar bak büyük ihtimalle Dropbox'u silersen o da silinir.

Dropbox adlı bi uygulama yüklemedim ancak vbs dosyasının içeriği şöyle :

Adsız.png

Arkadaşlar virüsü sildim gibi ancak tam emin değilim. Nasıl çözdüğüme gelirsek; HitmanPro programını indirdim kurarken başlangıçta tara seçeneği aktifti, daha sonra aktifleştirdim, virüs taraması yaptm ve tahmin ettiğim gibi trojan olarak gördü dosyayı, tarama bitti ve yeniden başlatmamı istedi ancak ben o arada görev yöneticisine girip ".vbs" adlı dosyayı devre dışı bıraktım. Laptop yeniden başladığında HitmanPro devreye girdi ve Windows ekranı gelmeden virüsü yeniden sildi açıldığında ise hemen görev yöneticisini açıp başlangıç sekmesinden virüsün dosya konumunu açıp sildim eskisi gibi tekrar gelmedi dropbox gibi gözüken uygulama yani virüs o da silinmiş oldu.

Sistem Tarama Raporu 1 Sonucum;
GSI6_TUGRUL_TugrulB_05_18_2016_21_40_19.zip — RGhost — файлообменник

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı