Çözüldü 90 derece CPU sıcaklığı normal mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

onurvar

Hectopat
İyi günler;
Macbuntu işletim sistemini kullanmaktayım. Laptopumun CPU sıcaklığını terminalden aşağıdaki komutla aldım.

Kod:
sensors

Sizce bu sıcaklık normal mi? Normalde en fazla kaç olması gerekiyor? Yaklaşık 6 senedir kullanıyorum laptopı. Fanın içini açıp temizledim. Hatta fan mekanizmasına makine yağı da damlattım fakat değişen bir şey olmadı.

Ekran görüntüsü_2020-04-28_04-10-35.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam 6 yaşındaki bir laptop eğer sürekli oyun falan oynandıysa ihtiyaç duyar bence bir bilene yaptırmalısınız.
İyi günler;
Macbuntu işletim sistemini kullanmaktayım. Laptopumun CPU sıcaklığını terminalden aşağıdaki komutla aldım.

Kod:
sensors

Sizce bu sıcaklık normal mi? Normalde en fazla kaç olması gerekiyor? Yaklaşık 6 senedir kullanıyorum laptopı. Fanın içini açıp temizledim. Hatta fan mekanizmasına makine yağı da damlattım fakat değişen bir şey olmadı.

Eki Görüntüle 547641

Macunlama işlemi yaptınız mı?

Macunlama işlemi yaptınız mı?

Macunlama işlemi yapmadım. Çünkü işlemci söküm işlemi için leptop ı en ince ayrıntısına kadar sökmem gerekiyor. Elektrik-Elektronik kökenli olmama rağmen güvenemiyorum kendime, sökümü yaptıktan sonra leptop bir daha hayata döner mi bilemiyorum 😁

Sizce cpu ile heatsink arasındaki macun tamamen eridiği için bu sıcaklık oluşuyor olabilir mi? Macun bu değere kadar etkileyebiliyor mu sıcaklığı?

Leptop sıcaklığı yaptığım şu işlemlere göre değişiklik gösteriyor;

Leptop ın boştaki sıcaklığı en düşük 40 C
Sadece chrome u açtığım zaman sıcaklık 50 C ye çıkıyor.
Dual Boot-Windows ta oyun oynarken (F1 2019) 94 C yi görüyorum.

Leptop Modeli: Lenovo Z5070 59-432063 Notebook

Hocam 6 yaşındaki bir laptop eğer sürekli oyun falan oynandıysa ihtiyaç duyar bence bir bilene yaptırmalısınız.

Çözüm

Geri
Yukarı