Çözüldü Aliexpress'den PTT kargo takip numarası nasıl alınır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Bebek Shaun

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Aliexpress'ten almış olduğum kargo takip numarasini PTT takibe yapıştırdığımda hiçbir bilgi yok, 0'lar ile dolu her yer. Ama 17track gibi sitelerde kargoyu takip edebiliyorum. PTT müşteri hizmetlerini aradim Aliexpress'in verdiği takip nosunu söyledim yanlış dedi. Aliexpress'den PTT'nin kendi takip numarasını alacakmışım. Aliexpress'e yazcakmışım. Nasıl yapacağım bunu tam olarak? Aliexpress'in hangi bölümünden yazacağım? PTT'den takip etmeyi istememin sebebi belki eve geldiler gittiler vb haberleri almak.

Çözüm
Konuda eksik bilgiler olmuş. Başıma gelince, düzeltmek için konuyu hortlatmak istedim.

Kargonuz Yanwen adlı taşıyıcıyla geliyor, benim başıma geldiği gibi. İlk verilen takip numarası, Türkiye için geçmiyor, ancak Türkiye için gerekli numarayı almanın yolu basit.

Yanwen'in bu sitesine girip, takip numaranızı giriyorsunuz. Sonucunda size, genellikle RH ile başlayan ve TR ile biten bir kod veriliyor. Bu kod sayesinde Türkiye'de kargonuzun işlemlerini yapabiliyorsunuz. :)
Konuda eksik bilgiler olmuş. Başıma gelince, düzeltmek için konuyu hortlatmak istedim.

Kargonuz Yanwen adlı taşıyıcıyla geliyor, benim başıma geldiği gibi. İlk verilen takip numarası, Türkiye için geçmiyor, ancak Türkiye için gerekli numarayı almanın yolu basit.

Yanwen'in bu sitesine girip, takip numaranızı giriyorsunuz. Sonucunda size, genellikle RH ile başlayan ve TR ile biten bir kod veriliyor. Bu kod sayesinde Türkiye'de kargonuzun işlemlerini yapabiliyorsunuz. :)
Kardeş, ben sana kurban olurum.

Kargonuz yanwen adlı taşıyıcıyla geliyor, benim başıma geldiği gibi. İlk verilen takip numarası, Türkiye için geçmiyor, ancak Türkiye için gerekli numarayı almanın yolu basit.

Şu an denemem gerekti ve bu yöntem çalışıyor gerçekten çok teşekkürler bu bilgi hiçbir yerde bulunmaz.

Aliexpress sunyou firması ile gönderilerde sıkıntı oluyor mu? Benim kargom 2 gündür gümrük işlemleri tamamlandı şeklinde görünüyor. 17track takip ediliyor fakat global cainoda gönderim yeri İtalya gönderen Fransa olarak görünüyor. PTT'den de takip edemiyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Bir ekleme de ben yapayım, PTT'den sorgulatacağımız zaman kod bölümüne iki satır halinde hem Aliexpress kargo takip numarasını hem de bahsettiğiniz RH-TR kargo takip numarasını girmek gerekiyor, yoksa "bulunamadı" gibi bir mesaj ile karşılaşıyorsunuz.

@SideWinder aynı yöntemin SunYou veya Singapore Post yöntemleri var mı? Aliexpress'e girilen kargo ile kargo paketinin üstünde gelen takip numarası bambaşka şeyler nedense. Ya satıcı yanlışlıklık yapıyor ya da başka bir yöntemi var. Biliyor musunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı