Çözüldü AMD HD 7670M - No Graphics Driver Is Installed Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

burakyuzz

Hectopat
Daha fazla  
İşletim sistemim: Windows 8.1
Grafik kartım : HD 7670M

HP Pavilion G6 2212et marka laptop bilgisayarım var. Bilgisayarıma windows 8.1 format attım. Tüm disklerini tekrardan biçimlendirdim. HP'nin sitesinden tüm driver'ları indirdim. Kurdum. Bilgisayarım hızlandı fakat ATI CC üzerinden oyunları yüksek grafiğe aldığım zaman CS:GO hata veriyordu. "Failed to create D3D device hatası" (bunu çözmek adına bir çok yol denedim fakat olmadı.)

Araştırmalarım sonucu ekran kartının driver'ını güncellemem gerektiğini öğrendim çünkü aygıt yöneticisinden son güncelleme tarihinin 2012 olduğunu gördüm. Driverları "DDU" yardımıyla sildim. Güncellemek için AMD'nin sitesinden önce kendim MANUEL olarak kurdum fakat "NO AMD GRAPHICS DRIVER INSTALLED, or the AMD DRIVER IS NOT FUNCTIONING PROPERLY" hatasını aldım. Belki yanlış olarak bulmuşumdur diye tekrar DDU yardımıyla silerek AutoDedector ile tekrar arattırdım. Sonuç olarak aynı hatadan kurtulamadım.

Bu kadar şeyleri üst üste yapınca bilgisayara temiz format atmam gerektiğini düşündüm. Tekrardan format attım. Hiç bir driver tanıtmadan AutoDedector ile grafik kartımı tanıtmaya çalıştığımda yine "NO AMD GRAPHICS DRIVER INSTALLED, or the AMD DRIVER IS NOT FUNCTIONING PROPERLY" hatasını aldım.

Sonuç olarak şu an ekran kartımı bilgisayar görmesine rağmen kullanamıyorum. Lütfen bana bu grafik kartını bilgisayara nasıl tanıtabileceğim hakkında bir yol gösterin, yurt dışındayım tamirciye dahi götüremiyorum.

Şimdiden teşekkürler, esen kalın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Recep bey yardımınız için teşekkür ederim. Konuyu takip etmeden önce sorunu çözdüm. Sorunu nasıl çözdüğümü anlatayım isterseniz.

Windows 8.1 yüklüyken AMD driverını silip, windowsu güncelledim. Ardından otomatik olarak Ekran kartı, aygıt yöneticisinden baktığımda güncelleme tarihinin 2014 olduğunu gördüm. Ardından Catalyst'in en son sürümünü kurarak sorunu çözmüş olduk. Neden böyle olduğunu anlamadım ama sanırım bazı şeyleri yüklemek için windows'un güncel olması gerekiyor.

Umarım aynı sorunu yaşayanlara çözüm olmuş olur.
Recep bey yardımınız için teşekkür ederim. Konuyu takip etmeden önce sorunu çözdüm. Sorunu nasıl çözdüğümü anlatayım isterseniz.

Windows 8.1 yüklüyken AMD driverını silip, windowsu güncelledim. Ardından otomatik olarak Ekran kartı, aygıt yöneticisinden baktığımda güncelleme tarihinin 2014 olduğunu gördüm. Ardından Catalyst'in en son sürümünü kurarak sorunu çözmüş olduk. Neden böyle olduğunu anlamadım ama sanırım bazı şeyleri yüklemek için windows'un güncel olması gerekiyor.

Umarım aynı sorunu yaşayanlara çözüm olmuş olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı