Çözüldü AOC 24G2U monitörde pikseller dalgalanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

PanzerTR

Megapat
Makaleler
20
Arkadaşlar ya bu normal bir şey ya da değil. Monitörüm masaüstündeyken 1 karış mesafe ile bakınca pikseller sanki gelip gidiyor ya da dalgalanıyor gibi. Bu normal bir şey mi biraz önce televizyona baktım aynısı onda da var laptopta böyle bir sorun yok anlayamadım bunu. Nasıl çözerim?
Monitör: AOC 24G2U
Erkan kartı: RX 5600 XT

Çözüm
Ben monitörü ilk aldığımda 60 Hz olarak gelmişti. Ve genel olarak nereye bakarsam bakayım (daha çok gri renkler) böyle yukarıdan aşağı doğru yatay çizgiler iniyordu. 144 Hz'e aldım neredeyse yok denecek kadar azaldı. Ama arada gözüme çarpmıyor değil yine. Bu monitörlerin yanında gelen DisplayPort kablolarının kalitesiz olduğunu söylemişti arkadaşlar. Yeni kablo sipariş ettim yarın deneyeceğim bakalım.

Sizinkiyle aynı mı bilemedim ama ben böyle bir sorun yaşıyorum. Onun dışında genel olarak gayet güzel monitör.
Ben monitörü ilk aldığımda 60 Hz olarak gelmişti. Ve genel olarak nereye bakarsam bakayım (daha çok gri renkler) böyle yukarıdan aşağı doğru yatay çizgiler iniyordu. 144 Hz'e aldım neredeyse yok denecek kadar azaldı. Ama arada gözüme çarpmıyor değil yine. Bu monitörlerin yanında gelen DisplayPort kablolarının kalitesiz olduğunu söylemişti arkadaşlar. Yeni kablo sipariş ettim yarın deneyeceğim bakalım.

Sizinkiyle aynı mı bilemedim ama ben böyle bir sorun yaşıyorum. Onun dışında genel olarak gayet güzel monitör.
Acaba çözüldü mü? Bana bugün geldi monitör şuan eski bilgisayarım takılı 120hz alınca azalır gibi oluyor ama 60hz de yaklaşınca hareket ediyor gibiler. Sorunu çözdünüz mü?

Hayır sorun yeni kabloyla da (Paugge v1.4) çözülmedi. Ben zaten o sebeple almamıştım, monitörlerin yanında gelen promosyon kablolar çok iyi olmuyor demişti arkadaşlar ama herhangi bir fark görebildim mi henüz belli değil şu an. 10 dakika önce taktım, 144 Hz'de çok belli olmuyor aynı kendi kablosu gibi. 60 Hz'e aldığımda yukarıdan aşağıya yatay çizgiler iniyor, en basitinden Technopat'ı karanlık temaya alıp foruma bakmanız, siyah ve gride belli oluyor özellikte siyahta yukarıdan aşağıya çizgiler var yani dalgalanma gibi.

Tam şu bölge mesela,
bu.png

Of değişim mi istesem bilemedim yoksa bu normal bir şey mi onuda bilmiyorum.
144hz dp port ile bağladım neredeyse yok denecek kadar azaldı içim rahat bir nebzede olsa.

Son düzenleme:
bende de 60hz seçiliyken karıncalanma gibi bir görüntü oluyordu. 144 yapınca yok denecek kadar azalıyor ama devam ediyordu. Beni rahatsız etti yolladım 10 gün oldu hala dönecekler.

Bende de 60 Hz seçiliyken karıncalanma gibi bir görüntü oluyordu. 144 yapınca yok denecek kadar azalıyor ama devam ediyordu. Beni rahatsız etti yolladım 10 gün oldu hala dönecekler.

Sanırım bu herkeste olan bir şey. Aynı durum oluyor. 144 Hz'de çok azalıyor ama gri arkaplanlarda veya bazı renklerde yine dikkatli bakınca fark ediliyor. Gelişmeleri öğrenmek isterim bir çözüm olacağını düşünmüyorum ama umarım bir çözümü vardır da bu sorunu olmayan bir monitör gönderirler. Yabancı forumlarda da benzer durum vardı çünkü.

Sanırım bu herkeste olan bir şey. Aynı durum oluyor. 144 Hz'de çok azalıyor ama gri arkaplanlarda veya bazı renklerde yine dikkatli bakınca fark ediliyor. Gelişmeleri öğrenmek isterim bir çözüm olacağını düşünmüyorum ama umarım bir çözümü vardır da bu sorunu olmayan bir monitör gönderirler. Yabancı forumlarda da benzer durum vardı çünkü.
144'e almamı siz söylemiştiniz zaten :) umarım sorunsuzuyla değişirler değişim olarak yolladım bekliyorum.
Monitör geldi değişim ile fakat sorun aynı maalesef.

Son düzenleme:
144'e almamı siz söylemiştiniz zaten :) umarım sorunsuzuyla değişirler değişim olarak yolladım bekliyorum.
Monitör geldi değişim ile fakat sorun aynı maalesef.

Bende de aynı sorun var monitörün fişini çıkarıp takınca düzeliyor. Bende anlamış değilim kullandığım dönüştürücüyü değiştireceğim. Çözebildin mi ayrıca?

Yeni konular

Geri
Yukarı