Çözüldü ASUS TUF Gaming FX505 FN+F5 fan mod kısayolu çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

bigtug

Femtopat
Merhaba, benim bir ASUS TUF Gaming FX505 oyun bilgisayrım var. PC'de FN+F5 tuşu ile fan modlarını ayarlayabiliyordum birkaç gün önce PC'yi sıfırladım ama şimdi FN kısayolları çalışırken fn+F5 çalışmıyor fakat ayrıca F5 tuşu çalışıyor.

Çözüm
Bunun Driver'leri fabrikasyon yüklü gelir siz sıfırlamışsınız Driver'leri yüklediğiniz zaman fan hızlarını ayarlayabilirsiniz.
Peki hangi sürücüyü yükleyeceğim ve nasıl kuracağım?
Sürücüler:
VGA.
BIOS.
Audio.
Lan.
Touchpad.
Others.
Utilities.
Wireless.
Chipset.
Bluetooth.
Emı and safety

Bunun Driver'leri fabrikasyon yüklü gelir siz sıfırlamışsınız Driver'leri yüklediğiniz zaman fan hızlarını ayarlayabilirsiniz.

Bazı Driver'lar yüklü yukarıdakilerden hangisi olacak ?

Son düzenleme:
Evet ben çözdüm sorunu ilk önce ASUS'taki tüm driveverları kurdum ve internetten armourycreat ve myasus uygulamalaırnı indirdim ve sorunum çözüldü.
Evet ben çözdüm sorunu ilk önce ASUS'taki tüm driveverları kurdum ve internetten armourycreat ve myasus uygulamalaırnı indirdim ve sorunum çözüldü.
Asus tuf serisi armoury crate de sorun yaşayan varsa özellikle Fn+F5 fan modu sorunu ben çok araştırdım yabancı forumlara da baktım en sonunda hatayı buldum benim aldığım model de fx506LI sürücü kısmında ve myasus programında armoury crate, armoury service ve roglive sürümlerinin eski olduğunu farkettim ve Google armoury crate yazınca ilk çıkan rogasus sayfasında yukarıda download yazan kısımda aura sync olan kısmı seçince crate yazılımını komple set olarak en güncel şekilde indiriyor benim model sürücülerinde eski olduğu için bu hata vardı diğer modellerde olmayabilir belki işinize yarar

Son düzenleme:

Geri
Yukarı