Çözüldü ASUS TUF Gaming GT301 fanların hep tam güçte çalışması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Oraltay

Hectopat
Sistemi yeni toplattım fakat fanlar hep en yüksek devirde çalışıyor sebebi ne olabilir?

Sistem parçaları şu şekilde;
Anakart B450 GAMING X
Sıvı soğutucu MSI Mag 360R ARGB
Kasa ASUS TUF GT 301
Psu rm750 gold

Kasanın kendine ait 3 adet ARGB fan.
Sıvı sogutmaninda yanında gelen 3 adet daha ARGB fan var. ARGB ayarlarını kasanın üzerindeki tuştan değiştirebiliyorum fakat BIOS'tan fan modlarını denediğimde çalışmıyor.
Fanların ayarlanabilmesi için ekstradan bir kontrolcü veya bir bağlantı aparatı mı almam gerekiyor yardımcı olursanız çok sevinirim.

Otomatik fan kontrol çoklayıcı
Hub fan çoklayıcı

Çözüm
Sistemi yeni toplattım fakat fanlar hep en yüksek devirde çalışıyor sebebi ne olabilir?

Anakart B450 GAMING X
Kasa ASUS TUF GT 301
Psu rm750 gold

Sıvı sogutmaninda yanında gelen 3 adet daha ARGB fan var. ARGB ayarlarını kasanın üzerindeki tuştan değiştirebiliyorum fakat BIOS'tan fan modlarını denediğimde çalışmıyor.
Fanların ayarlanabilmesi için ekstradan bir kontrolcü veya bir bağlantı aparatı mı almam gerekiyor yardımcı olursanız çok sevinirim.

Hub fan çoklayıcı

MSI Afterburner yükleyin ve fan seviyesini istediğiniz kadar düşürün sonra tike basın olması gerek.

Anakart B450 GAMING X
Kasa ASUS TUF GT 301
Psu rm750 gold

Hub fan çoklayıcı

MSI Afterburner yükleyin ve fan seviyesini istediğiniz kadar düşürün sonra tike basın olması gerek.

Çözüm

Geri
Yukarı