Çözüldü ASUS TUF GTX 1660 Ti ısınma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

281746

Hectopat
ASUS TUF GTX 1660 Ti ekran kartım var ve kasa eskiden açıkta dururken şimdi ise eski tip ofis masalarının PC yuvası (arkası kapalı, yanı yarı kapalı ön açık)
Açıkta iken boşta 30-35 derece GTA V Max 78 derece, Forest 60 derece, Rainbow 70 derece, MB Bannerlord 75 derece, LoL 45 derece gibi değerlerdeydi
Yuvaya koyduktan sonra GTA V Max 86 derece, Rainbow Max 79 derece, MB Bannerlord Max 84 derece, LoL 60 derece.

Asıl olay şu antivırusum yok ekran kartını kullanan bir virus bulaşması mı olmuştur yoksa bütün bu abartılı ısınmaların sonucu kasayı yuvaya mı koymak?

Çözüm
Valla hocam 10 ay oldu alalı büyük ihtimal yenileri bu arada pc kasa kapağı kapalı yani sadece önden 3 fan alıyor usten 1 arkadan 1 verıyor

Ben de 1 yıl önce aldım ekran kartını. Ben alırken bu sorunlar Asus tarafında Rog Strix dışında çokça mevcuttu. 2 ayda düzeltip tekrar çıkardığını sanmıyorum. İlk üretilen seriyi almışsınız gibi. Asus'un sistesinde aratınca şu 3 model çıkıyor. Hepsi de 3 fanlı. 2 fanlı model Asus'un sitesinde aratınca çıkmıyor.

Google'de aratınca,

Bence kasanın konumu ve durumuyla ilgili. Bilgisayarı temiz kullandıysanız bir problem olmaz gibi. Bu yuvalar özellikle bilgisayarı boğmasıyla bilinir. İçerideki hava çıkamaz, dışarıdaki hava girse de ne kadarı girer gibi gibi.

2 Fanlı ekran kartı modellerinde bu çok normal bir durum. Fan hızını açabilirsiniz. 3 fanlı ekran kartınız olsaydı fanlar normal şekilde dönseydi en ağır grafikli oyunlarda 60 dereceyi geçmeyecekti.

Bence kasanın konumu ve durumuyla ilgili. Bilgisayarı temiz kullandıysanız bir problem olmaz gibi. Bu yuvalar özellikle bilgisayarı boğmasıyla bilinir. İçerideki hava çıkamaz, dışarıdaki hava girse de ne kadarı girer gibi gibi.
Aileleri bilirsiniz hocam desenizde kafaları basmaz kaç kere uyardım. Deveye hendek atlatmak daha kolay geldi

2 Fanlı ekran kartı modellerinde bu çok normal bir durum. Fan hızını açabilirsiniz. 3 fanlı ekran kartınız olsaydı fanlar normal şekilde dönseydi en ağır grafikli oyunlarda 60 dereceyi geçmeyecekti.

Hocam yalnız 2 durumda kı ısılarını verdım bir oyunun 1 ay ıcınde 10 derece daha ısındırması sizce 2 fandan alakalı olabılır mı?
Ekran kartı'n temiz mi? Temiz değil ise temizlemeni öneririm
Hiç temizlemedim 1 yıldır

Aileleri bilirsiniz hocam desenizde kafaları basmaz kaç kere uyardım. Deveye hendek atlatmak daha kolay geldi

😁 Çok doğru, katılıyorum. Tabii ki onlar bizim ailemiz ancak bazen böyle karşılıklı iletişim eksikliği veya birbirini anlamamazlık olabiliyor.

Geri
Yukarı