Çözüldü Battlefield 3 Premium Edition Multiplayer Kasma Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sağol :D Ama gerçekten bana göre ekran kartı şu anda yeterli dediğim gibi. Sadece BF3 :D

Sen o 2 GB RAM'i söküp bir kenara atacaksın, çünkü yeni alacağın RAM ile uyumlu değil. Birlikte takarsan mavi ekran hatası alırsın veya bilgisayar hiç açılmaz.

6 GB ile 4 GB arasında zaten fazla bir fark olmaz.

Şimdi benim arkadaşımın İnternet Cafe'si var. O bilgisayarlarda 9800 GT ve HD 4850 ekran kartları mevcut. Ve 4850 ile Battlefield 3'ü orta ayarlarda oynatıyor. Ancak işlemcisi i3 işlemci, ve RAM bellekleri ise 4 GB. Ekran kartının değişmemesi gerektiğinin bir kanıtı bu. Sadece işlemci ve RAM'i değişirsen yeter. Ayrıca real_king arkadaşımız FX 6100 önermiş, ancak hiç gerek yok bütçen kısıtlı ise 4100 bile yeter. Ve 4 GB 1333 MHz RAM o sistem için yeterli olacaktır.

Ancak şunu söyleyeyim, kasmıyor takılıyor demişsin, kasmak takılmak demektir zaten. Oyunda hep mi kasıyor? Yoksa her 5 dakikada bir takılıyor sonra yine kasmadan oynuyorsun öyle mi? Eğer öyle ise işlemci sıcaklığından kaynaklanıyordur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani 25 fps ile oynuyorum mesela koşuyorum sonra ses tekrarlıyor ve takılyor sonra devam ediyorum. 30 sn sonra yine aynısı oluyor ve birkaç dakika sonra bir takılıyor ses oyun kendini aşağı alıyor ve ESN Launch Mozilla Plugin eklentisi çalışmayı durdurdu veya bozuldu diyor ve oyun kapanıyor. Cpu 40 derece ile çalışıyor.

Ama zaten yeni anakart da almam gerekicek çünkü chipset G41. Sadece intel socket 775 destekliyor. O yüzden güzel de bir anakart alırım .

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamam işte takılması normal. 25 FPS'nin altına düştüğü zamanlar ses takılıyor ve görüntüde anlık donmalar yaşanıyor. Kısacası ekran kartın oyunları son ayarda oynamak için yeterli değil.

30 sn sonra yine aynısı oluyor ve birkaç dakika sonra bir takılıyor ses oyun kendini aşağı alıyor ve ESN Launch Mozilla Plugin eklentisi çalışmayı durdurdu veya bozuldu diyor ve oyun kapanıyor.

Sorunu buldum sanırım. BF3'ü açmak için önce tarayıcı açılıyor. Sende yüklü tarayıcı da Firefox. Fakat sen oyundayken arka planda Firefox sapıtıyor ve çok RAM kullanmaya başlıyor. Sana tavsiyem Firefox'u kaldır ve varsayılan tarayıcı olarak Chrome yap. Sorun kalmaması lazım ;)

Sorunu buldum sanırım. BF3'ü açmak için önce tarayıcı açılıyor. Sende yüklü tarayıcı da Firefox. Fakat sen oyundayken arka planda Firefox sapıtıyor ve çok RAM kullanmaya başlıyor. Sana tavsiyem Firefox'u kaldır ve varsayılan tarayıcı olarak Chrome yap. Sorun kalmaması lazım ;)

Aynen Chrome kullan. Hatta Explorer'ı bile kaldır.

Sorun çözüldü ama zaten Chrome kullanıyordum. Sadece artık oyuna girerken siteyi kapatıyorum :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı