Çözüldü Beta BIOS sürümü yüklenmeli mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Diğer slotları da atar mısınız?

Hepsi aynı hocam.

Şimdi bios sürümünü güncel olan beta sürümde olsa güncelleyeceğim, ana kart driverlerini'de ve ekran kartı driverini'de hepsi sitelerinden son sürüme güncelleyeceğim, benim anlamadığım XMP bu şekilde kapalı dursa ne olur açık ve profil 2'nin sorunsuz çalıştığını varsaysak 1500ngz e şuan dada 1060mgz bu aradaki farkı ben hissetmem ki zaten. kapalı kalsın XPM ?

Ram'lerin yerini değiştireyim diyeceğim ama sanırım denedim daha önce.
Bios sürümünü güncelleyip profil 1'i seçince sorun düzeldi.
Bellekler uyumsuz olabilir. CPU-Z üzerinden SPD kısmının fotoğraflarını atabilir misiniz?

CPU-Z üzerinden Memory kısmına baktığımda profil 1'de 1400 MHz profil 2'de ise 1068MHz hız görünüyor, profil 2 aktif iken sistemin hata vermemesi ve hızında daha yüksek görünmesi gerek ve bir gariplik daha oda şu ki profil 2 seçiliyken BIOS'ta hızım normal görünüyor.
Şu an evdeyim ofise geçince SS eklerim.

Bellek testini XMP kapalı yaptığınız halde hata veriyorsa belleklerde sıkıntı vardır. Şu an hangi BIOS sürümündesiniz bu arada?

XMP kapalıyken bellek testi yapmayı denemedim açıkçası.

Son düzenleyen: Moderatör:

16 GB RAM vardı, 16 GB daha aldım taktım aynı marka model, şu an BIOS ayarlarından XMP profil 2'yi seçersem PC mavi ekran hatası veriyor, bazen vermiyor, kafasına göre takılıyor, profil 1'e çekip 2800MHz hızda kullanıyorum ama bu yöntemde bana çok sağlıklı gelmedi, bellek testi yaptığımda sorun var diyor. Ne yapmam gerek bilemedim.
RAM’leriniz uyumlu olmayabilir, ya da kullandığınız anakartta stabil çalışmıyor olabilir.

XMP kapalı şekilde Memtest86 ile test yapın ve ayrıca ayrı konu açın. Bu konuyu çözüldü olarak varsayıyorum, kilitlenmesini istiyorsanız raporlayacağım. Çünkü konu dışına çıkıyoruz.

Ayrıca çözüm mesajını seçerseniz iyi olur. :)

Dosya Ekleri

• 02.JPG
    02.JPG
    43,1 KB · Görüntüleme: 45
  • Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    52,8 KB · Görüntüleme: 38

Hepsi aynı hocam.

Şimdi bios sürümünü güncel olan beta sürümde olsa güncelleyeceğim, ana kart driverlerini'de ve ekran kartı driverini'de hepsi sitelerinden son sürüme güncelleyeceğim, benim anlamadığım XMP bu şekilde kapalı dursa ne olur açık ve profil 2'nin sorunsuz çalıştığını varsaysak 1500ngz e şuan dada 1060mgz bu aradaki farkı ben hissetmem ki zaten. kapalı kalsın XPM ?

Ram'lerin yerini değiştireyim diyeceğim ama sanırım denedim daha önce.
Bios sürümünü güncelleyip profil 1'i seçince sorun düzeldi.

Dosya Ekleri

• 01.JPG
    01.JPG
    76 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı