Çözüldü Bilgisayarım düşük sistem isteyen oyunlarda daha sıcak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle sistemim:

RX 570 ekran kartı.

i5 7400 işlemci.

8 GB DDR 4 RAM.

225 GB SSD 500 GB HDD.

Arkadaşlar benim sorunum başlıkta da belirttiğim gibi düşük sistem isteyen oyunlarda (Cities Skylines-astroneer- vs) ekran kartım 75 derece Battlefield 1 GTA 5 gibi oyunlarda 70 derece bunun nedeni güçlü oyunlarda ekran kartı daha çok kullandığı için fan 2000 RPM ile dönüyor (baktım) Cities Skylines -astroneer gibi oyunlarda 800-900 RPM dönüyor bu yüzden sıcaklık artıyor. Ben RPM'yi kendim yükseltsem (2000 RPM'ye) bir sorun olur mu? Sorun olmazsa MSI Afterburner programından yükseltilir mi nasıl yükseltilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Adım 1: MSI Afterburner’ın ayarlar düğmesine tıklayın.
Adım 2: “Fan” sekmesine geçin.
Adım 3: “Kullanıcı ayarlı otomatik fan kontrolünü aç” kutucuğuna tik atın. Sonra dereceye göre ayar yaparsınız kafanıza göre.
Kendiniz yükseltmeniz hiçbir sorun teşkil etmez. Yalnız sürekli yüksek fan profilinde kullanmak sağlıklı değil tabii. Uzun süre oynuyorsanız arada düşürürsünüz.
Adım 3: “Kullanıcı ayarlı otomatik fan kontrolünü aç” kutucuğuna tik atın. Sonra dereceye göre ayar yaparsınız kafanıza göre.
Kendiniz yükseltmeniz hiçbir sorun teşkil etmez. Yalnız sürekli yüksek fan profilinde kullanmak sağlıklı değil tabii. Uzun süre oynuyorsanız arada düşürürsünüz.

Çözüm
Bir sorun olmaz sadece fan sesiniz artar ve evet AFterburner programından yükseltilebilir. Arayüzde "Fan Speed" yazıyor orayı kullanarak yükseltip azaltabilir veya otomatiğe alabilirsiniz.

Bir sorun olmaz sadece fan sesiniz artar ve evet Afterburner programından yükseltilebilir. Arayüzde "Fan Speed" yazıyor orayı kullanarak yükseltip azaltabilir veya otomatiğe alabilirsiniz.

O ekran kartının fanı değil diye biliyorum.

Teşekkür ederim.

Ekran kartının fanının ayarı arkadaşın dediği gibi. Sonuna kadar çekersen ekran kartından gelen fan sesini rahat duyarsın.

Saolun anladım.
Ekran kartının fanının ayarı arkadaşın dediği gibi. Sonuna kadar çekersen ekran kartından gelen fan sesini rahat duyarsın.

Denedim uçak kalkar gibi 5000 RPM'de hayvan gibi ses yapıyor :D Battlefield'de 45 dereceyi geçmiyor :d.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı