Çözüldü "Boot1: error" Mavericks Clover kurulumu hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Şener Çavga

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, 2 TB harddiskime sıfır kurulum yaptım. Bu sitedeki Clover kurulumu yönergelerini kullandım. Fakat 30-40 kez denememe rağmen bir türlü hdd sen boot edemedim. O kadar çok denedim ki nette okumadığım makale kalmadı diyebilirim. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

1. Önce ep35 ds3r boardım yeni aldığım harddiski taktım.
  2. Clover USB si ile kurulum yaptım. Fakesmc vs. Kurdum, Clover kurdum, configurator ile USB'deki EFI klasörünü ilgili yere attım.
  3. Boot ettim sonuç bootss error
  4. Clover'da alternatif FF'i seçtim (tabi sıfır kurulum yaparak) ve yeniden kurdum.
  5. Bu sefer hata bootff error oldu.
  6. Sitenizdeki bir makaleden boot1h konusunu okudum. Uyguladım sonuç boot1 error.
  7. Binseler kodün sonuna bb=4096 ekledim yine aynı sonuç.

Allah aşkına şu anki sistemi silip iAtkos ml2 yi kurunca canavar gibi boot ediyor.

Ben nerde yanlış yaptım (Kayahan'ı andım bu arada) ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Clover'ı ben de çok denedim (750gb hdd) ama bir türlü olduramadım. boot0 hatası veriyordu çözdüm bu sefer de boot1 hatası veriyordu. ekran kartını da halledemedim diye komple sildim macosx'i.
Chameleon ile boot edebiliyordum. Bir de onu deneyin. Chimera da boot ediyordu. boot0 hatası alırsanız çözümğ sosyalde ve internette mevcut.

Evvvet sonunda çözdüm. HDD'nin 4k olması sebebiyle sıkıntı yaşıyormuşuz gerçekten.
Çözüm için boot1h2 dosyasını USB installer ile aşağıdaki komut yardımıyla Mavericks kurulu partitiona attığınız zaman iş tamam. Son 15 günümü bunun için harcadım resmen. :(

iAtkos ne güzel kurulum diski hazırlıyor, hiç böyle şeylerle uğraşmıyorsunuz. Ama sitemlerim var kendilerine, Mavericks için paralı düzenek kurmuşlar. Yahu Hackintosh'un mecburi bağışlı sistemi mi olurmuş, komik doğrusu.

Terminalden...(boot1h2 dosyasını örnek USB isimli flash belleğin ana dizinine atıyoruz önceden, benim diskim 2 TB ve GPT partition türünde, disk0s2 ise Mavericks kurulu ilk diskin içindeki partition numarası. Terminali açmadan diskutil ile Mav'ın mağlantısını kesmeyi unutmayın.)

Kod:
cd /Volume/USB
dd if=boot1h2 of=/dev/disk0s2 bs=4096

volla...

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı