Çözüldü Can You Run İt Tam Olarak Doğru mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Ömer Yomra

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RX6600 8 GB 16 GB RAM RYZEN 5 5500
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 1 hafta önce Acer Nitro laptop aldım ve birkaç oyun indirmek için önce can you run it sitesine girdim mesela Resident Evil 2'yi denedim fakat kaldırmayacağını söyledi. RAM yetmiyormuş. Fakat ben kaldıracağını düşünerek indirip oynadım ve bir sıkıntı sorun yaşamadım. Düşük orta karışık ayarlarda 50-65 FPS arası oynadım. Red Dead Redemption 2 Just Cause 4 Resident Evil 3 bu oyunları da denedim kaldırmayacağını söyledi fakat ben yanlış anlamıyorsam eğer internette benim laptopum ile RDR 2 testi yapılmış şimdi siteye pek güvenemediğimden size soracağım. Benim bilgisayarım RDR 2 Just Cause 4 Resident Evil 3'ü kaldırır mı aydınlatırsanız çok sevinirim eksik bildiğim bir şey varsa da öğrenmiş olurum. Teşekkür ederim.

Özelliklerim: Ekran Kartı: RX560X 4 GB İşlemci: AMD Ryzen 3350H RAM: 8 GB (5, 95 Kullanılabilir) SSD: 256 GB

Son düzenleyen: Moderatör:
Acer Nitro Laptop kullanıyorum sanırım laptoplarda ekran kartı 2 GB alıyormuş böyle bir şey duymadıysanız hemen açacağım yeni konu 2 GB ne kadar önemliymiş oynayamadığım oyunlardan anlıyorum. :)
Harici ekran kartı var. 3550H'nin içinde de kendi grafik işlemcisi var. Böyle olmaması gerekiyor. Konu açın siz, yardımcı olunur merak etmeyin.

Sistem gereksinimlerine göre oyunun performansı anlaşılmaz, bu taktik daha önce bir çok oyunda bir çok kez kullanıcıları yanılttı ve üzdü. Can You Run It de tam olarak bunu yapıyor, belirtilen sistem gereksinimlerine göre sisteminizin yetip yetmeyeceğini söylüyor.

Ancak Rockstar da dahil olmak üzere bir çok firma belirttiği sistem özellikleri doğrultusunda optimizasyon geliştiremiyor. Dolayısıyla bir oyunun hangi ayarlarda nasıl bir performansla çalışacağı sistem gereksinimlerine bakarak karar verilmemelidir, sistem gereksinimleri boş yazılardan ibarettir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı