Çözüldü Canopus Triple 3D Video Accelerator nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ethem seherr

Hectopat
Herkese iyi forumlar, görseller de bulunan kartı eski bilgisayarıma taktığımda kartı görmesine rağmen tanımıyor, uygun sürücüyü de bir türlü bulamadım. Hem kartın ne işe yaradığını açıklayıp hem de sürücüyü bulmama yardımcı olur musunuz şimdiden herkese teşekkürler.

WhatsApp Image 2020-09-28 at 14.36.02.jpeg

WhatsApp Image 2020-09-28 at 14.35.52.jpeg

WhatsApp Image 2020-09-28 at 14.35.47.jpeg

Ses kartı bu. Eskiden bilgisayarlarda dahili ses kartı yoktu.

Sürücü vardır ama muhtemelen en yeni sürücüsü bile Windows XP uyumludur.

Ama anlayamadığım bir şey var giriş-çıkışları ses kartı gibi anımsatsa bile üzerinde "3D video" yazıyor. Yoksa eski tip bir ekran kartı mı?

Kartı eski evimizde buldum babam haber muhabiri zamanında videoyu çıkarmak için kullandıklarını söylemişlerdi. Ama tam olarak anlayamadımığım için ben de konu açtım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle ses kartı değil. Etiketin üzerindeki kodu aratırsanız çeşitli bilgilere ulaşırsınız.
Şöyle bir yazı buldum.
"Use Canopus\' MVR1000 hardware MPEG-2 encoder to convert your analog video to high-quality digital MPEG-2. MPEG-2 video compression provides high image quality and reduced file size making it perfect for CD, DVD, and Web use."

Kesinlikle ses kartı değil. Etiketin üzerindeki kodu aratırsanız çeşitli bilgilere ulaşırsınız.
Şöyle bir yazı buldum.
"Use Canopus\' MVR1000 hardware MPEG-2 encoder to convert your analog video to high-quality digital MPEG-2. MPEG-2 video compression provides high image quality and reduced file size making it perfect for CD, DVD, and Web use."
Evet şimdi fark ettim. Video Processor yazıyor. :D

Ses kartı gibi duruyor ama. :)

Çözüm
Bu bir video yakalama kartı. Eski analog kameralardan videoları alıp gerçek zamanlı olarak MPEG-1 veya MPEG-2 formatına dönüştürme yapıyormuş.

Canopus MVR1000SX. Dahili PCI MPEG1 / 2 Kodlayıcı.

Temel Avantajlar

• Canlı bir analog video kaynağından MPEG-1 ve MPEG-2 videoya gerçek zamanlı kodlama
  • DVD-R / -RW / + R / + RW ve CD-R / RW desteğiyle profesyonel DVD yazma
  • DVD, VCD ve Web videosu (VBR ve CBR desteği) için mükemmel, azaltılmış dosya boyutlarına sahip yüksek kaliteli sıkıştırılmış video
  • MPEG yakalama, önizleme ve manipülasyon araçları
  • 3D Y / C ayırma, 3D gürültü azaltma ve çerçeve senkronizasyonu ile gelişmiş ön filtreleme

Bu bir video yakalama kartı. Eski analog kameralardan videoları alıp gerçek zamanlı olarak mpeg-1 veya mpeg-2 formatına dönüştürme yapıyormuş.

Canopus MVR1000SX. Dahili PCI mpeg1 / 2 kodlayıcı.

Temel avantajlar

• Canlı bir analog video kaynağından mpeg-1 ve mpeg-2 videoya gerçek zamanlı kodlama.
  • DVD-r / -RW / + r / + RW ve CD-r / RW desteğiyle profesyonel DVD yazma.
  • DVD, VCD ve web videosu (vbr ve CBR desteği) için mükemmel, azaltılmış dosya boyutlarına sahip yüksek kaliteli sıkıştırılmış video.
  • Mpeg yakalama, önizleme ve manipülasyon araçları.
  • 3D y / C ayırma, 3D gürültü azaltma ve çerçeve senkronizasyonu ile gelişmiş ön filtreleme.

Acaba bir değeri var mı bu kartın.

Geri
Yukarı