Çözüldü Casper Nirvana 500 Windows 10 kurulum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

FarukDemirsoy7

Centipat
Merhaba Casper Nirvana 500 aldım. Uıef kurulum için USB hazırladım. USB'yi taktım F12'e bastım. Boot menüsü açılıyor taktığım USB'i EFI USB device SanDisk diye gözüküyor basıyorum ama "EFI USB device SanDisk has been blocked by the current Security policy" hatasını veriyor acil lütfen.
BIOS menüsünde Boot kısmında PXE Boot to lan <enabled> PXE Boot caability <UEFI: IPv4> yazıyor bu arada.
BIOS menüsünün Boot kısmında PXE Boot to LAN <enabled> ve PXE Boot capability <UEFI: IPv4> var
ISO dosyasını microsftun kendi sitesinden indirdim Rufus'da varsayılan ayarları kullandım ama olmuyor

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunu nasıl çözdünüz? Bu sıkıntıyı yaşayan başka insanların da faydalanması buradaki amaç.

BIOS menüsünde Security kısmından ilk seçenekte enter yaptım altta Security Boot enabled idi onu disabled yaptım.

Sorunu nasıl çözdünüz? Bu sıkıntıyı yaşayan başka insanların da faydalanması buradaki amaç.

Bir şey daha sorabilir miyim karşımda yüklenecek sürücüyü seçin diyor ama sürücü yok ondan önce de Key ya da Home veya Pro seçmemi istemedi ne yapmalıyım?
Göz at ve yeniden tara seçenekleri var

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen USB3.0 için Chipset sürücüsü isteniyor. Formatlamadan önce bir yere alın sürücüleri. Daha sonra bu ekranda onları göstermeniz gerek.

Geri
Yukarı