Çözüldü Clover Configurator Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

onurrckrr

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar Clover Configurator ile Dual Boot videosundaki gibi yapıyordum fakat extra->mount EFI deyip şifreyi girdikten sonra, o küçük ekran gelmiyor. Onun yerine 'EFI Partition mounted' yazılı (sağ üst köşede yazılı) bir metin geliyor ne yapmalıyım?

Çözüm
Clover bootloader ile bunu yükle.

bootss.png
O şekilde atma. Sadece Clover içinden sana gerekenleri kopyala. Bunlar Driver64, Drivers64UEFI klasörleri, Kexts klasörü ve Config.plist dosyası.

Montezuma Cloverde ısrar etme.. Normal Chameleon kurulum yapsın daha kolay sonuca ulaşır... Herkes Clover mantığını çözemez (bilgi sahibi olmak şart) arkadaş acemi, ona niresh kurulumu tavsiye et.

Burada bizden yardım isteyenlerden açıkcası deneyimli olmalarını beklemiyoruz. Zira burada bir çok kullanıcı sistemlerine hiç bir deneyimleri olmadığı halde bizlerin hazırlamış olduğu rehberler ve deneyimli üyelerin destekleriyle, başarılı kurulumlar yaptılar. Dolayısıyla burada Clover yada Chamaeleon farketmeyecek. Sorun şu aslında. İlk defa bu işe kalkışanlarda anlaşılır bir şekilde hep biraz heyecan,panik ve acelecilik var. Bu yüzden rehberler dikkatlice incelenmiyor, destek istendiğinde verilen yanıtlara dikkat edilmiyor. Bu noktada da bize düşen sabırla yardımcı olmaya çalışmak.

O şekilde atma. Sadece Clover içinden sana gerekenleri kopyala. Bunlar Driver64, Drivers64UEFI klasörleri, Kexts klasörü ve Config.plist dosyası.
o şimdi senin dediğin şekilde attım bir değişiklik olmadı resimdeki gibi clover boot options

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    143,8 KB · Görüntüleme: 277
BIOS' ta boot Legacy diye bir seçenek varsa onu seçerek başlatmayı dene.

• Sistemi tekrar USB ile başlat.
  • Clover Bootloader aç. Şu resimdeki gibi kurulum yap:
    non eufı.png

• Bu kurulum bittikten ve gerekli dosyaları ( sadece gerekli olanlar!! ) Clover içine kopyaladıktan sonra, sistemi USB olmadan başlatmayı dene.
  • Açılmaz ise sistemi tekrar USB ile başlat.
  • HDD / EFI / Microsoft/ Boot klasörüne git.
  • BU klasörün içindeki bootmgfw.efi dosyasının ismini bootmgfw-orig.efi olarak değiştir.
  • /EFI/Clover içindeki Cloverx64.efi dosyasının ismini bootmgfw.efi olarak değiştir.
  • Bu dosyayı / EFI / Microsoft/ Boot içine kopyala ve tekrar dene.

• Sistemi tekrar USB ile başlat.
  • Clover Bootloader aç. Şu resimdeki gibi kurulum yap: Eki Görüntüle 76901
  • Bu kurulum bittikten ve gerekli dosyaları ( sadece gerekli olanlar!! ) Clover içine kopyaladıktan sonra, sistemi USB olmadan başlatmayı dene.
  • Açılmaz ise sistemi tekrar USB ile başlat.
  • HDD / EFI / Microsoft/ Boot klasörüne git.
  • BU klasörün içindeki bootmgfw.efi dosyasının ismini bootmgfw-orig.efi olarak değiştir.
  • /EFI/Clover içindeki Cloverx64.efi dosyasının ismini bootmgfw.efi olarak değiştir.
  • Bu dosyayı / EFI / Microsoft/ Boot içine kopyala ve tekrar dene.

Abi bu dediklerini bu zamana kadar kurup kullandığım mac os üzerinde yaptım senin bana dediğin bios ayarılarına göre legacy seçili iken yaptığımda bir değişiklik olmadı uefi olarakda denedim bir şey olmadı hdd/efi içerisinde microsoft diye bir klasör yok acaba ben bütün mac os 'u falan kaldırıp usb'den bir daha mı kurayım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı