Çözüldü Clover Configurator Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

onurrckrr

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar Clover Configurator ile Dual Boot videosundaki gibi yapıyordum fakat extra->mount EFI deyip şifreyi girdikten sonra, o küçük ekran gelmiyor. Onun yerine 'EFI Partition mounted' yazılı (sağ üst köşede yazılı) bir metin geliyor ne yapmalıyım?

Çözüm
Clover bootloader ile bunu yükle.

bootss.png
Sana tavsiyem Win içinde ki önemli yedeklerini aldıktan sonra HDD' ye OS X / yükleme menüsünde iken disk izlenceleri ile tamamen format atıp, HDD'yi iki bölüntü olarak yeniden düzenleyip ilk olarak Mac kurup sonra Win kurman. Bu en sağliklı yöntem.

Sana tavsiyem Win içinde ki önemli yedeklerini aldıktan sonra HDD' ye OS X / yükleme menüsünde iken disk izlenceleri ile tamamen format atıp, HDD'yi iki bölüntü olarak yeniden düzenleyip ilk olarak Mac kurup sonra Win kurman. Bu en sağliklı yöntem.
abi şuan windowsda açılmıyor zaten :D içinde fotoğraflar vardı onları şuan usbye alıyorum mac üzerinden. Bir türlü yapamadım şu boot olayını yaa başka bir yolu yokmu bunun şu usbden kurtulduktan sonra bir dünya daha sıkıntım var haparlörler çalışmıyor ethernet çalışmıyor touchpadi çalıştırdım ama şu flash bellekten kurtulamadım bir türlü.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videodaki kadar basit değilmiş bunuda anladım abi acaba hardiske dokunmadan halledemezmiyiz bu işi

Herşeyi hallettim sadece şu flash bellekten kurtulamıyorum :kızgın:

Senin için en doğru çözüm bu.
Hardiske dokunmayı göze alamam ki. Abi o değilde neden efi klasörünün içinde microsoft klasörü yok yani osenin dediğin klasör

Abi os x yosemite indirdim .raw olarak acaba onu kursam mı ondada aynı sorunları yaşarmıyım sence.

Abi bu kadar dosya indirdim elim boş gitmek istemiyorum :D Bir akıl ver bana şu flash bellekten kurtar beni :D

Bak sorun ne biliyormusun? Sen başarılı bir şekilde kurulumu yapıyorsun ama sonunda hatalar yapıyorsun. Dikkat etmiyorsun yönergelere. Ve biliyormusun kurulumu bitirmek en zoruydu. Şu işlem en basit işlem. Ne yap biliyormusun? Biraz mola ver. Sonra şu anlattıklarımı rehberleri dikkatli oku. Sakin sakin, adım adım uygula. Kolay gelsin.

abi ne gibi ayarlar yapmam gerekiyor şuan disk izlencesindeyim
IMG_0300.JPG

Yapacağın bir şey yok. HDD MBR olarak biçimli. Yapman gereken kurulumu yaptıktan sonra en son paylaştığım resimdeki Clover Bootloader ayarlarını yapmak.

Yapacağın bir şey yok. HDD MBR olarak biçimli. Yapman gereken kurulumu yaptıktan sonra en son paylaştığım resimdeki Clover Bootloader ayarlarını yapmak.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Abi buradaki rehbere görede denedim kurtulamadım şu USB'den. Senin dediğin şekilde de uyguladım olmuyor. BIOS' dan ayarı Legacy yaptığımda ise 'boot0ss:error' yazıyor kalıyor(flash takılı değil). Yani ne yaptıysam olmadı. Abi acaba özelden sana ulaşsam halledebilirmisin ?Olmuyor bir türlü :mad:

Abi ben flash' lada çalıştırmaya razı oldum. Sen sadece şu an Windows' a nasıl erişebileceğimi söyleyebilirmisin? Yapacak bir şey yok artık. Kaç defa kurulum denedim sonuç hep aynı. Bari Windows' a erişelim :D

Windows sorunun nedir?
Abi bu kurulumları falan yaptıktan sonra Windows'a giremiyorum. Daha Clover bootloader ekranında iken o Hardisk ikonlarına basıyorum hiç bir şey olmuyor. USB çıkarıp açma tuşuna basıyorum boot ekranına yönlendiriyor. Hardisk seçincede 'boot0ss:error' yazıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı