Çözüldü Corsair Vengeance LPX DDR4 8 GB 2400 MHz CL16 Memtest86 sonuçları

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

fallschirm3

Hectopat
Daha fazla  
Herkese iyi günler. Yaklaşık 3 yıldır kullandığım sistemimde Corsair Vengeance LPX DDR4 8 GB 2400 MHz CL16 RAM'i test ettim.
Sonuçlar:

WhatsApp Image 2020-09-20 at 17.08.06 (2).jpeg

WhatsApp Image 2020-09-20 at 17.08.06.jpeg

WhatsApp Image 2020-09-20 at 17.08.06 (1).jpeg

Belleklerin garantisi bitmiş durumda. Ne yapmalıyım?

Çözüm
Corsair belleklerin garantisi ömür boyudur. 2 senelik süre ise, satın aldığınız yerin size destek verme süresidir.

Corsair'e RMA açın, size yardımcı olacaklardır. :)
Corsair için, geçerli.

İki Corsair ürünümü RMA kapsamında değiştirttim. Corsair fare ve PSU. Türkiye'den almıştım, aldığım yerler garantileri olmalarına rağmen destek vermeyi reddettiler.

Fare için 2019 sonu gibi RMA açtım, tam bilmediğimden dolayı sistemi, 1 ay sürdü.

Ancak Mart ayında, PSU için RMA açtığımda, ilk mesajımla beraber tüm bilgileri verdim. Resimler, sorun bilgisi, fatura gibi. 1 hafta yazışma ve 1 haftalık kargo/gümrük sürecinin ardından ürün değiştirilmiş oldu.

Son düzenleme:
Corsair için, geçerli.

İki Corsair ürünümü RMA kapsamında değiştirttim. Corsair fare ve PSU. TÜrkiye'den almıştım, aldığım yerler garantileri olmalarına rağmen destek vermeyi reddettiler.

Fare için 2019 sonu gibi RMA açtım, tam bilmediğimden dolayı sistemi, 1 ay sürdü.

Ancak Mart ayında, PSU için RMA açtığımda, ilk mesajımla beraber tüm bilgileri verdim. Resimler, sorun bilgisi, fatura gibi. 1 hafta yazışma ve 1 haftalık kargo/gümrük sürecinin ardından ürün değiştirilmiş oldu.
Maalesef sistemin faturası elimde yok. Yine de destek verirler mi?

@fallschirm3 İngilizce'niz varsa Corsair.com'dan hesap oluşturup, Support kısmından RMA kaydı açın.

İngilizce bir şekilde kısaca derdinizi anlatın. Memtest ekran görüntüsünü, ürünün fotoğraflarını ve seri numaralarının fotoğraflarını, seri numarasını mesajınıza ekleyip gönderin. Birkaç gün içinde dönüş yapacaklardır.

Şansınızı deneyin derim.

@fallschirm3 İngilizce'niz varsa Corsair.com'dan hesap oluşturup, Support kısmından RMA kaydı açın.

İngilizce bir şekilde kısaca derdinizi anlatın. Memtest ekran görüntüsünü, ürünün fotoğraflarını ve seri numaralarının fotoğraflarını, seri numarasını mesajınıza ekleyip gönderin. Birkaç gün içinde dönüş yapacaklardır.

Şansınızı deneyin derim.
İngilizce biliyorum bir şekilde iletişime geçeceğim. Çok teşekkürler.

Geri
Yukarı