[Çözüldü] Counter-Strike 1.6 Sxe Sorunu Windows 8

Katılım
31 Mart 2013
Mesajlar
180
Beğeni
85
Yer
İstanbul
#1
Arkadaşlar Merhabalar, iyi akşamlar. Windows 8 kullanmaya başlayalı 4 ay kadar oldu. Öncesinde Xp kullanıcısıydım. Severek Counter oynardım. Geçenlerde aklıma esti, bir nostalji yapayım dedim. Gerekli her şeyi kurdum, herhangi bir sıkıntı yok. Güncellemeler derseniz fevkalade. Neyse, oyunu açıp bir server seçip girdiğimde, 5 saniye içinde atılıyorum ve bana Sxe'nin çalışmadığına dair bir hata geliyor (Sxe'yi görmüyor, ama arka planda çalışıyor). Yönetici olarak çalıştırıyorum, olmuyor. Uyumluluk ayarları kapsamında Windows 7 ve Xp ayarlarında çalıştırıyorum. Yine olmuyor. Bu sorunu bir çok Windows 8 kullanıcısı yaşıyor. Şunu da belirteyim: Uyumluluk modunda çalıştırınca Steam ve Sxe için uyumsuz program algılandı uyarısında bulunuyor. Steam üzerinden orijinal Counter kullanıyorum, Windows 8 orjinaldir. Veri Yürütme Engellemesi kısmından da gerekli ayarları yapmaya çalıştım. Steam programını kapatmıyor. Sanırım Counter, Windows 8'de çalışmıyor ama, çıkmadık candan umut kesilmez. Technopat sever dostlarıma da bir danışayım istedim karalar bağlamadan önce. Yardımlarınızı bekliyorum. Driver güncel mi ? vs gibi soruları sormazsanız sevinirim. Anlatmam gereken her şeyi anlattığımı düşünüyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.
 
KS
KS
Ozan
Katılım
31 Mart 2013
Mesajlar
180
Beğeni
85
Yer
İstanbul
#3
Bak işte :( Arkadaşım bunu yapmayın. Orada koca koca yazdım, "Steam üzerinden orijinal Counter kullanıyorum" diye. Okumadan mı cevap verdiniz ne yaptınız. 9 doları da verelim bir zahmet. Bu kadar torrent sömürücüsü olmayalım.
 
KS
KS
Ozan
Katılım
31 Mart 2013
Mesajlar
180
Beğeni
85
Yer
İstanbul
#5
Orasını artık Valve'ye soracaksınız :) Sxe isteyen serverlara bağlanabilmek için, Sxe mecburi. Yoksa siz hala, Steam kullanıcılarının Sxe açmasına gerek olmadan, her yere bağlanabildiğini zannedenlerden misiniz ? :) 3 yıllık Steam kullanıcısıyım. Counter'da turnuvalarda bile Sxe açılması zorunluydu. Öyle bir durum yok. Artık sorunu çözücü nitelikte cevap verebilecek bir vatandaş yok mu ?
 
Katılım
19 Ekim 2012
Mesajlar
359
Beğeni
44
#6
Sxe'yi uyumluluk modunda 'windowa 98" dener misin ?

Edit: Hacı bir de eğer sxenin yanında eac falan açıyosan açmadan dene. Bende windows yükledim ama benim eski makineyi daha da yavaşlattı sanki.
 
Son düzenleyen: Moderatör:
KS
KS
Ozan
Katılım
31 Mart 2013
Mesajlar
180
Beğeni
85
Yer
İstanbul
#8
Sxe son sürüm, Windows 98 de denedim olmuyor. Sanırım bu sorun çözülemeyecek. Bilgisayarımın pek fazla kasma yapmadığı bir counter oynamak istedim, o da hikaye oldu :) Source oynayınca sürekli donuyor. İnanılmaz düşük fps vs.
 
KS
KS
Ozan
Katılım
31 Mart 2013
Mesajlar
180
Beğeni
85
Yer
İstanbul
#10
Fark etmez ki Burak bey, hiçbir Sxe açılması zorunlu olan server'a giremiyorum. Okumuyoruz Sxe'yi. Ne yaptıysam olmadı. Delirdim desem yeridir. Yok mudur bir çözümü. Windows 8'de 1997 yılına ait oyunlar bile açılırken, neden bu programı görmüyor anlamıyorum. Gerçekten sinir bozucu.
 

Yeni konular