Çözüldü Dell Inspiron 3521 ekran kartı sürücüsü yüklenmiyor!

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

emreexxl

Hectopat
Arkadaşlar elimde Dell Inspiron 3521 var. Orijinal Windows 10 key alıp sisteme format attım. Sürücülerini kurmayı denerken, ekran kartı sürücüsünü hiçbir şekilde kuramadığımı gördüm. Değiştirilebilir grafik kartı olarak, cihazda Radeon HD 8730M var. Bu karta uygun tüm sürücüleri, yeniden eskiye doğru tek tek kurmayı denedim. Ancak hiçbir şekilde kurulmadı. Ya sürücü kurulurken cihaz kitlendi, ya da kurulurken hata mesajı verdi. Yardımcı olur musunuz?

Ekran Görüntüsü (4).png

Düzenleme: Ben cihaza format atmadan önce, Crimson ReLive 17.9.3 sürücüsü kuruluydu. Yeni sürücü yayınlandığında güncellemek istedim. Adrenalin 18.2.3 sürücüsünü resmi web sitesinden indirdim. DDU ile eski sürücüyü kaldırdım. Yeni sürücüyü kurarken bilgisayar kitlendi. Her defasında kitlendi ve güncelleyemedim. Sonrasında, orjinal key alıp format atayım dedim. Lisanslı işletim sistemini kurup yeni sürücüyü kurarken yine aynısı oldu. Sonrası da ilk paragrafta anlattığım gibi.
Arkadaşlar öğrenciyim ve cihaz böyle eksik gibi, işlerimi halledemiyorum. Lütfen, bir yardımcı olsanız!

Ayrıntılı bir şekilde anlattığım halde neden kimse tek bir cevap yazmamış. Arkadaşlar bu sorun bir tek benim mi başıma geliyor, hiç bilen biri yok mu ya!

Çözüm
TeamViewer kurup ID ve şifre verir misin?

Ondan önce bir BIOS güncellemesi yapar mısın?

Dell Inspiron 3521 System BIOS Driver Details | Dell Turkey

//Ülke olarak okumayı sevmiyoruz. Uzun yazarsan okumazlar. Din konusu aç, hayatında mesaj atmamış adam ağzından salya saça saça gelir mesaj atmaya.

@Recep Baltaş Aynen öyle Recep abi, katılıyorum söylediklerine. Nerde dinle alakalı bir konu dönse anlamadan dinlemeden atlarlar, nerede düzgün bir şey varsa da uzakta dururlar.
Konuya dönecek olursam, BIOS güncellemesini yaptım ve daha sonra YouTube'da bir video gördüm. Yapılanları aynen uyguladım ve sorunum çözüldü.
İlgin için teşekkür ederim @Recep Baltaş
Sorunun çözümü için video linki:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tekrar yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.
Cihazın Windows 10 ile uyumlu olmadığından olabilir. Biraz araştırayım, ardından güncelleyeceğim mesajımı...
Not: Cihazında harici bir ekran kartı daha var mı?
Hocam önce soruna cevap verecek olursam konuda da belirttiğim gibi cihazdaki harici ekran kartı AMD Radeon 8730M.
Ayrıca şunu belirtmek istiyorum, cihazım bundan önce de Windows 10'du ve o zaman sorunsuz bir şekilde tüm ekran sürücüleri yükleniyordu (Son versiyon 18.2.3 hariç hepsi). Ancak ne zaman ki format atıp temiz kurulum yaptıysam, artık eskiden yüklediklerim de çalışmıyor.

Hocam önce soruna cevap verecek olursam konuda da belirttiğim gibi cihazdaki harici ekran kartı AMD Radeon 8730M.
Ayrıca şunu belirtmek istiyorum, cihazım bundan önce de Windows 10'du ve o zaman sorunsuz bir şekilde tüm ekran sürücüleri yükleniyordu (Son versiyon 18.2.3 hariç hepsi). Ancak ne zaman ki format atıp temiz kurulum yaptıysam, artık eskiden yüklediklerim de çalışmıyor.

Dediğim gibi Dell Destek ile iletişime geçmen daha sağlıklı olacaktır... Ben de Dell kullanıyorum fakat hiç bahsettiğin gibi bir sorun yaşamadım ama benim ekran kartı NVIDIA...

Bu sorunun Dell ile bir alakası yok bence. Çünkü dikkat ederseniz her gün Amd ekran kartı devreye girmiyor ya da yüklenmiyor gibi konular açılıyor. Asıl sıkıntı Amd ekran kartında. Aynı laptop arkadaşımda da var. Amd'yi zorla yükledik fakat devreye girmiyor.

Eskiden yine Windows 10 yüklüydü ve Crimson ReLive 17.9.3' ü sağlıklı şekilde çalıştırıyordu. Ekran kartı gayet iyi bir şekilde devreye giriyordu. Güncelleme olduğunu görünce güncellemeye çalıştım ve asıl sorun ondan sonra başladı. Daha hiçbir versiyon yüklenmedi, farklı Windows sürümlerinde denedim işe yaramadı. Eskisine de razıyım tekrar 17.9.3' ü rahatlıkla yüklemek istiyorum ama nasıl yapacağımı bilmiyorum. Her ihtimali deniyorum ancak olmuyor. :(

Şuan Windows 8.1 Pro' yu indirdim. Sorunun çözümünü bulmam için maalesef korsan indirme yaptım. Ancak yine de çözülmedi. İnternete bağlanmadan, önce ekran kartı sürücüsünü yüklemeye çalıştım ancak yine olmadı. Sonrasında bir video buldum. Grup ilkesini düzenleme bölümünde, sürücülerle ilgili bir bölüm var. Videoda o kısmı anlattılar, denedim ancak işe yaramadı. Bu grup ilkesi düzenleme hakkında fikri olan var mı acaba?

Anlaşıldı kimseden ses çıkmayacak. Şu foruma kaç kere geldiysem, kaç kere ayrıntılı bir şekilde anlattıysam bir Allah'ın kulundan çözüme dair mantıklı bir açıklama çıkmadı.
İstediğiniz gibi banlayabilirsiniz artık. Cihazı daha kullanmıyorum zaten. Hadi size iyi sosyaller (!)

//Ülke olarak okumayı sevmiyoruz. Uzun yazarsan okumazlar. Din konusu aç, hayatında mesaj atmamış adam ağzından salya saça saça gelir mesaj atmaya.

@Recep Baltaş Aynen öyle Recep abi, katılıyorum söylediklerine. Nerde dinle alakalı bir konu dönse anlamadan dinlemeden atlarlar, nerede düzgün bir şey varsa da uzakta dururlar.
Konuya dönecek olursam, BIOS güncellemesini yaptım ve daha sonra YouTube'da bir video gördüm. Yapılanları aynen uyguladım ve sorunum çözüldü.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
@Recep Baltaş Aynen öyle Recep abi, katılıyorum söylediklerine. Nerde dinle alakalı bir konu dönse anlamadan dinlemeden atlarlar, nerde düzgün bir şey varsa da uzakta dururlar.
Konuya dönecek olursam, bios güncellemesini yaptım ve daha sonra Youtube' da bir video gördüm. Yapılanları aynen uyguladım ve sorunum çözüldü.

AMD Ekran Kartı Problemi Çözümü %100 / AMD Radeon Fix problem for Windows 10 - Problem solved

Size ve emeği geçenlere teşekkür etmek için üye oldum.

Günlerdir AMD RX 460 Sapphire ekran kartımın driverını yüklerken karşıma çıkan AMD 1603 yükleme hatasının çözümünü bulmaya uğraşıyordum (Eski AMD kartımla da bu sorunu birkaç defa yaşamış, yine günlerce uğraşıp nihayetinde temiz kurulumla atlatmıştım.) Ekran kartı sürücüsünün mayıs 2018 güncellemesini yüklemek için driverı kaldırdım ama güncelleme yüklenmedi. Eski sürümü tekrar kurmak istediğimde de aynı hatayı verdi. Temiz kurulum dahil, İnternetten ne önerildiyse denemiş ve başaramamıştım, AMD ekran kartı driverı yüklenmiyordu. Linkini verdiğiniz videodaki çözüm işe yaradı.

Sayenizde benim de sorunum çözüldü. Paylaştığınız için size ve size yardımcı olmaya çalışan herkese çok teşekkür ederim. (Arama Motorları Optimizasyonu için lafı uzattım kusura bakmayın.)

Size ve emeği geçenlere teşekkür etmek için üye oldum.

Günlerdir AMD RX 460 Sapphire ekran kartımın driverını yüklerken karşıma çıkan AMD 1603 yükleme hatasının çözümünü bulmaya uğraşıyordum (Eski AMD kartımla da bu sorunu birkaç defa yaşamış, yine günlerce uğraşıp nihayetinde temiz kurulumla atlatmıştım.) Ekran kartı sürücüsünün mayıs 2018 güncellemesini yüklemek için driverı kaldırdım ama güncelleme yüklenmedi. Eski sürümü tekrar kurmak istediğimde de aynı hatayı verdi. Temiz kurulum dahil, İnternetten ne önerildiyse denemiş ve başaramamıştım, AMD ekran kartı driverı yüklenmiyordu. Linkini verdiğiniz videodaki çözüm işe yaradı.

Sayenizde benim de sorunum çözüldü. Paylaştığınız için size ve size yardımcı olmaya çalışan herkese çok teşekkür ederim. (Arama Motorları Optimizasyonu için lafı uzattım kusura bakmayın.)
Yardımcı olabildiysem ne mutlu. :)

Yardımcı olabildiysem ne mutlu. :)

Reis selamun aleyküm ayni hata bende de var Dell insprion 3521 AMD 8500M/8700M attigin linkteki video kaldırılmış nasıl yapabileceğimi öğretir misin?
Şimdiden teşekkürler.

Güncelleme yaptığımda ekran donuk kalıyor anca sistem geri yükleme ile düzeltiyorum ilk aldiğimda Windows 7 idi çalışıyordu sonra Windows 7'deyken güncelledim çalışmamaya başladı bende Windows 10 yaptım hala çalışmıyor. Sadece Intel hdgraPHICS4000 var. Yeterli performans alamıyorum. Hatanin ismi kod 19.

Reis nasıl yapıldığını hatırlıyor musun?

Merhaba müsaitseniz, arkadaşlar ile aynı problemi yaşıyorum güncelleme yaptığım zaman ekran donuyor ancak geri yükleme noktası ile düzeliyor. Dell insprion 3521 çift ekran kartı HD Graphics 4000 ve AMD Radeon HD8730, AMD çalışmıyor. Simdiden teşekkürler bu arada BIOS güncelledim 😊

16007068768056838815255787828316.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu rehberle deneyin ama sizin ekran kartınız arızalı muhtemelen.

Yeni konular

Geri
Yukarı