Çözüldü: Dirt 3 Games for Windows Live 0x80072751 Update Hatası

JuernofbaN

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Eğer siz de benim gibi TTNET'in bedavaya dağıttığı dandik AirTies modemlerden kullanıyorsanız Games for Windows Live oyunlarında 0x80072751 hatası alabilirsiniz. Bunun nedeni modemdeki UPnP ayarının devrede olmasıdır.
Bu ayarı kapatmak için modemin arabirimine girin. Bu genelde 192.168.1.1 ya da 2.1 olacaktır. Mesela benim dandik ArTies Air 5444 modemimde 192.168.2.1 idi.

Burada UPNP kısmına gelin ve UPNP Ayarı seçeneğine tıklayın. Akabinde Port Yönlendirme devre dışı deyip Kaydet deyin. Birkaç saniye sonra bu ayar devre dışı olacaktır. Şimdi Dirt 3'ü veya sorun yaşadığınız GFWL oyunun kapatıp yeniden açın. Sorun çözülmüş olacaktır.

uPnP.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam süpersin. Nereden nasıl buldun bilmiyorum ama Allah razı olsun...
Ben de GTA4 oyununda , " The LIVE service may be unavailable,or there may be an issue with your home networking equipment or firewall. To check LIVE service status, go to Xbox One Support | Xbox 360 Support | Xbox Live and Billing Support" hatası alıyordum.
Söylediğini yapınca sorunsuz giriş yaptım...
Tekrar sağolasın. Modemim airties 5760 bu arada...

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı