Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

hayaldeolan

Hectopat
Makaleler
1
Discord'da iki aşamalı doğrulamayı kullanıyordum. Bu iki aşamalı doğrulama için güvenlik uygulaması olan Play Store'da bulunan Google Authenticator uygulamasını kullanmıştım fakat telefonumu fabrika ayarlarına döndürdüm ve haliyle yedek kodları yazmayı unuttum. Yani anlayacağınız telefonu fabrika ayarlarına döndürdüğüm için yedek kodlar da silinmiş oldu ve bu aptallığım yüzünden Discord'a giriş sağlayamıyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Çözüm
Hocam Discord'u iki aşamalı doğrulama olan hesap ile kullanırken ters bir durum olduysa ve hesabı geri almak istiyorsanız malesef tek yolu şu; daha önce yedek kodları bir yere yazdıysanız ve elinizde kodlar varsa anca o şekilde tekrar kurtarabilirsiniz. Bunun dışında malesef kurtarılmıyor. Bende aynı şekilde eski bellekleri notları felan kurcaladım tesadüf eseri buldum.
Aynı sorunu tam olarak ben de yaşadım.
Bilgisayar tarayıcısından "yok ise telefonundan tarayıcıya girince 'masaüstü sitesi Iste'ye basabilir-sin" Discord'a telefon numarası ile giriş yap. Daha sonra hesap ayarlarından 'yedek kodları görüntüle'ye bas, ardından ' 2 Adımlı doğrulamayı kaldır'a basınca çıkan ekrana aldığın herhangi bir yedek kodu gir.
Çok karmaşık anlattım farkındayım, eğer yapamaz isen bana ulaşabilirsin.

Bu nasıl yapacağım?
Aynı sorunu tam olarak ben de yaşadım.
Bilgisayar tarayıcısından ''yok ise telefonundan tarayıcıya girince 'masaüstü sitesi iste' ye basabilir-sin'' Discord'a telefon numarası ile giriş yap. Daha sonra hesap ayarlarından 'yedek kodları görüntüle' ye bas, ardından ' 2 Adımlı doğrulamayı kaldır' a basınca çıkan ekrana aldığın herhangi bir yedek kodu gir.
Çok karmaşık anlattım farkındayım, eğer yapamaz isen bana ulaşabilirsin.
bu nasıl yapıcam
Sanırım demek istediğimi anlamadınız, e-posta adresiniz ve şifreniz ile giriş yapın, sonraki gelen sayfada 2 adımlı doğrulama kodu isteyince 'Log in with SMS Verification (Telefon numarası ile giriş yap)' gibi bir yazı olması lazım. Sonraki yazdıklarım burada;
ben bunu nasıl ayarlıyacagım ve anlamadım hiç bir şey yardım eder misiniz ?

Son düzenleme:
Sanırım demek istediğimi anlamadınız, e-posta adresiniz ve şifreniz ile giriş yapın, sonraki gelen sayfada 2 adımlı doğrulama kodu isteyince 'Log in with SMS Verification (Telefon numarası ile giriş yap)' gibi bir yazı olması lazım. Sonraki yazdıklarım burada;
Bende öyle yer çıkmıyor, yardım edebilir misiniz?
Kardeş, bende öyle birşey çıkmıyor. Nasıl yapabilirim?

Hocam Discord'u iki aşamalı doğrulama olan hesap ile kullanırken ters bir durum olduysa ve hesabı geri almak istiyorsanız malesef tek yolu şu; daha önce yedek kodları bir yere yazdıysanız ve elinizde kodlar varsa anca o şekilde tekrar kurtarabilirsiniz. Bunun dışında malesef kurtarılmıyor. Bende aynı şekilde eski bellekleri notları felan kurcaladım tesadüf eseri buldum.

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı