Çözüldü Driver Power State Failure Mavi Ekran Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

satal

Hectopat
Daha fazla  
Windows 10 kurulu bilgisayarım 2 gün önce Driver State Failure hatası vermeye başladı. İlk olarak birkaç saat arayla 2 hata verdikten sonra yeniden başlatır başlatmaz mavi ekran verir oldu. Temiz Windows 10 kurulumu yaptım ama yine aynı hatayı vermeye devam etti. Daha sonra Memtest86+ ile RAM'leri test ettim ve hiçbirinde sorun tespit edilmedi. Sıfır bir HDD üzerine Windows 10 kurulumu yaptım fakat aynı hata devam etti. Son olarak Windows 7 kurulumu yaptım. 4-5 saat hatasız geçen sürenin ardından şuan yine arka arkaya Driver Power State Failure hatası alıyorum. Şu an ne yapacağımı bilmiyorum. Windows 7 üzerinden son dump dosyalarını yüklüyorum ve yardımlarınızı bekliyorum.
minidump.rar

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Son olarak Windows güncelleştirmelerini yükledim ve bilgisayarı yeniden başlatarak GPU'yu etkinleştirdim. Gelişmeleri bildireceğim.
İki gündür hata almıyorum. Ama oyun açtığımda GPU tamamen devre dışı kalıyor. Oyun Intel GPU üzerinden çalışıyor. Sanırım Nvidia GPU arızalı:)
İlk sürücünün kurulumu sırasında mavi ekran verdi. Bir yandan da Windows arka planda driver kurulumu yapıyor. Windows'un kendi kurduğu Intel sürücüsünü kaldırdım. Sizin verdiğiniz linktekini kurmaya çalıştığım iki seferde aynı mavi ekranı verdi. Başka işlem yapmadığım halde son sürücüler bu şekilde görünüyor.
Acer Aspire V3-772G drivers - Scan Result ANONYMOUS -

Adsız.jpg
BIOS sürümü v1.15. 2 gün önce mavi ekran hatalarından sonra V.1.13'ten V1.15 e yükselttim. Bu arada Intel ve Nvidia sürücülerini güvenli mod ile Display Driver Uninstaller ile kaldırarak güncel sürücüleri yükledim. Yeniden başlattıktan sonra verdiğiniz 3. sürücüyü indirirken yine mavi ekran verdi. Şuan aygıt yöneticisinden Nvidia ekran kartını devre dışı bıraktım kartta sıkıntı olabilir düşüncesi ile ve sıraya göre sürücü kurulumu yapmaya çalışıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı