Çözüldü DVI vs HDMI vs Display Port

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

saliholoji

Hectopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Geliştirme Uzmanlığı, Proje Genel Koordinatörlüğü
Selamlar dostlar,

Öncelikle geçmiş bayramınız mübarek olsun. Hemen konuya geçeyim; HP w1907v modelli -yılların- monitörüne sahibim, anakartın VGA çıkışını kullanmaktaydım çünkü monitör sadece VGA destekliyor lakin birkaç gün sonra elime gelecek olan RX 470 modelli ekran kartı altta gözüken görüntü çıkışlarını -hali ile- destekliyor.

DVIEvet
HDMIEvet
Display PortEvet

Bu konu hakkında birkaç sorum mevcut;
  1. Hangi görüntü çıkışını kullanmalıyım?
  2. Dönüştürücü kullanmalı mıyım?
  3. Iki ucu farklı kablo olarak mı almalıyım yoksa harici dönüştürücü olarak mı almalıyım?
  4. Oyun, grafik tasarım, render ve yazılım projeleri tasarlıyorum görüntü kaybı yaşar mıyım?
Lütfen 'yeni monitör al', 'bu devirde VGA mı kullanılır?' Tarzı sorular sormayınız. Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Çeviriciyle de sağlıklı olur, 2 sene EVGA FTW 750 Ti modelini sıkıntısız kullandım VGA kablosuyla.
Haklısınız, garantim sizsiniz o zaman. Harici dönüştürücü alıyorum. :)

Analog olduğu için ne kadar fazla materyal o kadar düşük performans. Tek ve kısa bir kabloda halletmesi en temizi.

O da olabilir, ancak dediğim gibi bir gram performans düşüklüğü/görüntüde bozulma vs gibi sorunlar yaşamadım dönüştürücüyle.

Çözüm
O da olabilir, ancak dediğim gibi bir gram performans düşüklüğü/görüntüde bozulma vs gibi sorunlar yaşamadım dönüştürücüyle.
Verdim, en iyi cevap şukunuzu teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı