Çözüldü ECS G31T-M7 USB'den Boot Sorunu

• Konuyu başlatan Ali Can Erdoğan
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 7B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
A

Ali Can Erdoğan

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar format atarken bir türlü usb'den boot edilmiyor. Çözümü nedir ?

• Sistem Özelliklerim:
  • Anakart: ECS G31T-M7
  • İşlemci: QuadCore Intel Core 2 Quad Q8300 2.50 GHz
  • Bellek: 4 GB HI-Level 800 Mhz
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 9600 GT

Hangi işletim sistemini kurmaya çalıştığınızı sanırım tahmin ediyoruz :) Ayrıca Boot menüsü tuşunuzu öğrendiniz mi?

Bir de kaç defa yaptığınız bizi ilgilendirmiyor. Bizi nasıl yaptığınız ilgilendiriyor. Bu konuda bilgi verin. Şuraya girdim, şunu yaptım deyin ve foto koyun. Tabii ki amacınız sorunu çözmek ise.

USB diskinizi Fat veya Fat32 şeklinde biçimlendirip - Windows kuruyorsunuz sanırım- ISO dosyasını Microsoft'un sitesinde verdiği (Windows 8.1 compatibility for Microsoft Windows 7 USB/DVD Download Tool version 1) bu program ile USB diske çıkartın. Sonra BIOS'un boot kısmından 1st boot bölümünü seçip USB diskinizi belirterek yeniden başlatın. Kurulum başlayacaktır.

Yanlış bilgilendirme. Windows kurulan USB disk, W7UDDT tarafından NTFS olarak formatlanıyor.

Hangi işletim sistemini kurmaya çalıştığınızı sanırım tahmin ediyoruz :) Ayrıca Boot menüsü tuşunuzu öğrendiniz mi?

Bir de kaç defa yaptığınız bizi ilgilendirmiyor. Bizi nasıl yaptığınız ilgilendiriyor. Bu konuda bilgi verin. Şuraya girdim, şunu yaptım deyin ve foto koyun. Tabii ki amacınız sorunu çözmek ise.

Windows 8.1 kurmaya çalışırken boot edemiyorum. Evet öğrendim. Fotoğrafları birazdan yükliyecem. :)

Geri
Yukarı