Çözüldü Ekran Kartı Nasıl Çıkarılır ? Nasıl Takılır ?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Kazuhira Miller

Kilopat
Yer
Mother Base
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar benim sorunum şöyle;

Ben şimdi ekran kartının vidalarını söktüm ekran kartı biraz gevşedi ama çekiyorum çekiyorum gelmiyor. Sanki anakarta yapışmış gibi bir türlü çıkartamadım. Fazla da zorlamak istemiyorum, aslında belki bir yerine bir hasar veririm filan diye. Sizler bilirsiniz arkadaşlar bu ekran kartı denilen şeyi ben nasıl çıkartacağım ? Lütfen yardım edin.

Çıkarttıktan sonra nasıl takacağımı da söyler misiniz ?

Son düzenleyen: Moderatör:
PCI-e soketinde kilit vardır. Ona basın.
uploadfromtaptalk1441271672364.jpeg

Bu rehber sana yardımcı olacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sökerken de alttaki resimde ki kulakçığı açacaksın. O kadar.

asdasdasdasdasd.png

Anakartını söyleyebilir misin ?

Bilmiyorum ama aslında bu uç kısımdaki yer sıkıştırarak filan dene yada yukarı kalkmıyor mu ? Bunları yaparken çok zorlama da.

ş.jpg

Emin'in verdiği videoda 1:50'deki vidayı çıkartıp, ilk önce sağ sol yapa yapa yukarı doğru çekeceksin kartı. Eski sistemlerde PCIE tırnağı pek bulunmuyor.
Abiciğim senin dediğini yaptım fakat olmadı.

Bu arada arkadaşlar kusura bakmayın çabuk cevap veremedim sık sık elektrikler kesiliyor da.

Arkadaşlar bende sizin dediğiniz gibi bir şey yok ama daha değişik bir tırnak var. Herhalde onun için çıkmıyor ama bu tırnağı açmayı beceremedim.

20150903_195148.jpg

Ekran kartının bağlı olduğu portta bir tırnak olur. O tırnağı açman gerekiyor. Nasıl açılacağını sen bileceksin anakart senin. :) Kiminde tıklar açarsın kiminde basılı tutup kartı çekersin. Deneyip göreceksin. Ama hassas davran.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı