Çözüldü Ekran Kartı Nasıl Çıkarılır ? Nasıl Takılır ?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Onu kendine doğru çek. Çıkacaktır. Eski anakartımda da (Foxconn N15235) öyleydi.

Ama hassas davran.

Hassas davranmakta fayda var gerçekten ben de eski kartımı çıkartmaya çalışırken o mandalı kırdım.şimdi öyle kullanıyorum, şu ana kadar bir problem yaratmadı ama çok zorlamamanı öneririm. Monitör çıkışları tarafında vidalar olması lazım onları sökmelisin.

877484.jpg

İşaretlediğim yönleri tek tek dene gösterdiğim yönlere doğru ittir, denerken kartı o işaretlerin üstündeki bölgeden biraz zorlayarak çek. Tabi bunu yaparken en başta dediğim vidanın çıkık olması lazım. Çıkık ise zorlamadan bir sakınca yok abartmadıkça (hayvan gibi :) ).

Eki Görüntüle 101901

İşaretlediğim yönleri tek tek dene gösterdiğim yönlere doğru ittir, denerken kartı o işaretlerin üstündeki bölgeden biraz zorlayarak çek. Tabi bunu yaparken en başta dediğim vidanın çıkık olması lazım. Çıkık ise zorlamadan bir sakınca yok abartmadıkça (hayvan gibi :) ).
Tamam abiciğim şimdi anladım nasıl çıkartacağımı yalnız bir şey daha soracağım aşağıdaki resimde gösterdiğim şeyler nedir ? Gerçekten bilmiyorum merak ederek soruyorum onlar 2. ekran kartı takmak için mi ? Ama 1. ekran kartı takılan yere hiç benzemiyor herhalde onlar başka bir şey demi ?
MSI N1996 Mainboard.jpg

Ok işareti yönündekiler. Yani sondan ikisi PCI slotları. 1. ise PCIex1 slotu.
PCI slotuna genelde ağ kartı ses kartı eya oraya uyabilecek her şey takılır.
PCIex1 slotuna ise ses kartı, özel birkaç aygıt(ekran kartı dahil), Wifi kartı, USB çoğaltıcı, Sata ile ilgili birkaç aygıt vs takılabilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı