Çözüldü Eski PC'deki HDD'yi yeni PC'ye takma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

corlulu

Hectopat
Yer
Отгонтэнгэр
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Motherboard: MSI A320M-A PRO
GPU: Asus RX570
CPU: AMD Ryzen 3 3200G
RAM: Corsair Vengeance 8GB 3000Mhz RAM
Case: Corsair iCUE 465X
Meslek
Harbiye Nazırı
Dostlar yeni bir sistem topluyorum ve şu anki kullandığım sistem 15 yıllık falan. Bayğıa eski bir bilgisayar yani, neyse efendim konuya gelelim. Benim eski bilgisayarımda kullandığım harddiski, yeni bilgisayara monteleyip kullansam bir zararı olur mu? Çünkü yeniden bir şeyleri indirmek çok sıkıcı geliyor. Neden böyle bir şey istediğime gelirsek; çoğu hesabımın şifresini hatırlamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Dostlar yeni bir sistem topluyorum ve şu anki kullandığım sistem 15 yıllık falan. Bayğıa eski bir bilgisayar yani, neyse efendim konuya gelelim. Benim eski bilgisayarımda kullandığım harddiski, yeni bilgisayara monteleyip kullansam bir zararı olur mu? Çünkü yeniden bir şeyleri indirmek çok sıkıcı geliyor. Neden böyle bir şey istediğime gelirsek; çoğu hesabımın şifresini hatırlamıyorum.
Olur, aynısını yaptım. Stema, Epic ve Uplay' de oyunları tekrardan indirmekten kurtuldum.

Ama şifreleri öğrenin, gmail ile girdiyseniz veya telefonla şifremi unuttum yaparak öğrenin kesinlikle.

Yeni bilgisayara Windows kuracağın için mecburen format atacaksın bir anlamı kalmayacak.

Olur, aynısını yaptım. Stema, Epic ve Uplay' de oyunları tekrardan indirmekten kurtuldum.

Ama şifreleri öğrenin, gmail ile girdiyseniz veya telefonla şifremi unuttum yaparak öğrenin kesinlikle.

Artı -1 Eksi
Çözüm
Olur, aynısını yaptım. Stema, Epic ve Uplay'de oyunları tekrardan indirmekten kurtuldum.

Ama şifreleri öğrenin, Gmail ile girdiyseniz veya telefonla şifremi unuttum yaparak öğrenin kesinlikle.

Sistem 15 senelik ve harddiski ara sıra sesler çıkarıyor. Sisteme zarar verir diye korkuyorum ve 240GB depolama alanının da boşa gitmesini kim ister?

Eski bilgisayardan çıkarıp yenisine takın zaten BİOS otmomatik windowsun kurulu olduğu diskten başlatacaktır, düğmeye basın ve açılsın. Ama 15 yıllık sistemin HDD'si yeni bilgisayarınız için yavaş kalabilir.

Hiçbir sorunu olmaz dostum. Hatta daha iyi olur. Hiç açmadığın ama silmek istemediğin şeyleri eski HDD'de tutarsın. Sürekli kullandığın şeyleri SSD'ye çekersin. Ama çok eski bir HDD ise SATA port kullanmıyor olabilir. Haliyle bağlayamayabilirsin.

Yeni windows kuracağın için sadece oyun dosyalarını indirmekten kurtulursun.

Yeni sistemlerin çoğunda SSD var, hazır toplamasa bile alması gerekir bence. 15 yıllık HDD nereye kadar götürecek arkadaşı?
Yeni Bilgisayara şuanlık 1TB Fazla olsun diye HDD aldım. Sırf depolama için ha tabikide en az 240gb lık bir ssd de alıcam.

Geri
Yukarı