Çözüldü EVGA RTX 2060 KO Ultra ekran kartı 84 derece

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Metehan Karaca

Decapat
Arkadaşlar dün Vatan Bilgisayar'dan EVGA RTX 2060 KO Ultra ekran kartlı bir sistem aldım. Oyunlara girer girmez fix hız 83-84'e kendisini sabitliyor. Kasamın hava akışı gayet iyi. Xigmatek Windpower Pro ile Ryzen 5 3600 işlemcim yükte bile 50-60 derece arası çalışıyor fakat ekran kartı gereksiz fazla sıcak. Acaba yardımcı olabilecek birisi var mı?

İnternette baktığım zaman undervolt gibi terimle karşılaştım. Bu konu hakkında hiçbir şey bilmiyorum. Kendi başıma yapmalı mıyım, faydası olur mu, yapsam bile ekran kartının yanma riski var mı? Lütfen yardımcı olur musunuz?

Undervolt ile ekran kartı yanması çok zor. Deneyerek ekran kartınıza uygun voltaj değerini bulmanız gerekiyor.
Peki şöyle bir ayar buldum internette. Sizce doğru mudur ? Bir zarar verir gibi duruyor mu ? Yazan iki kişi işe yaradığını söylemiş ama bilmiyorum ?
Zaten soğutma bakımdan çok iyi bir model değil ek olarak kasa hava akışı kötüyse normal olabilir.
Peki ben böyle 5 sene kullansam hep oyunlarda 83-84 derece bir sıkıntı çıkarır mı ?

Dosya Ekleri

• SS.png
    SS.png
    78,7 KB · Görüntüleme: 145

Geri
Yukarı