Çözüldü Explorer exe kapanıp açılma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Baran Tosun

Kilopat
Daha fazla  
Ekran 5-10 dk içinde bir kere 0.5 saniyeliğine gidip geliyor. Sanki explorer işlemi kapatılıp açılmış gibi. Oyunlarda hiç karşıma çıkmadı. Sürekli bir pencerede iken de pek karşılaştığımı hatırlamıyorum. Sanki pencereler arası geçiş yaptığımın hemen ardından oluyor. Şu anlık bana pek bir sıkıntısı yok ama nedeni nedir nasıl çözerim merak ettim.

Ekran kartlarının driverlarını kaldırdım güncel sürümleri kurdum, kontrol ettim bir sıkıntı yok gibi. Bilgisayarımda herhangi bir ısınma, aşırı yüklenme söz konusu değil. Sıradan zamanlarda oluyor.
Bilgisayarım sürekli sınama modunda ve smartscreen de kapalı halde. (Netcad)

Yeni farkettim masaüstündeki bazı simgelerin yeri de değişiyor bu durum olunca.

Ekran kartları arasında geçiş sırasında mı oluyor acaba?

Sorunu yanlış tanımlamışım arkaşlar. Ekranda bir sıkıntı yok ekran kartlarında da yok sanırım yanlış yönlendirdim sizi. Sorun yaşanırken ekranda kararmada olmuyor.Sadece başlat çubuğu ve diğerleri gidip geliyor. Sürekli olan bir durum değil, yaklaşık 10 dk aralıklarla oluyor.

Sistem Özellikleri(MSİ GE70 APACHE);
  • GPU: Geforce GTX 850m
  • CPU: İntel Core i7-4700HQ 2.40GHz
  • Bellek: 8GB
  • Kullanılan çözünürlük: 1920x1080, 60Hz
  • İşletim sistemi: Windows Embedded 8.1 Industry Pro (en güncel şekilde)

Son düzenleyen: Moderatör:
Tarattım herhangi bir sıkıntı yok gösteriyor. Ancak ayarları kurcalarken güvenilir uygulamaların içine kendiliğinden eklenmiş svchost.exe'yi gördüm, çıkardım oradan sonrasında hızlı bir şekilde tekrar tarattım yine sonuç 0.

Sürücüler bir birine çakışınca oluşan bir sorun. Tüm sürücüleri silip güncel sürücüleri yüklersen sorun ortadan kalkar.

Olay günlüğünde bu iletiyi gösteriyor.

Kod:
Hatalı uygulama adı: explorer.exe, sürüm: 6.3.9600.17039, zaman damgası: 0x53156588
Hatalı modül adı: QtCore_Ad_SyncNs_4.dll_unloaded, sürüm: 4.8.2.0, zaman damgası: 0x50d3fca7
Özel durum kodu: 0xc0000005
Hata uzaklığı 0x00000000000265fe
Hatalı işlem kimliği: 0x16c8
Uygulama başlangıç zamanı: 0x01cf75b94296a555
Hatalı uygulama yolu: C:\Windows\explorer.exe
Hatalı modül yolu: QtCore_Ad_SyncNs_4.dll
Hatalı paket tam adı:
Hatalı paketle ilgili uygulama kimliği:

İnternet üzerinden çok araştırdım, fakat sadece bilgisayarı açarken gelen hata ile ilgili bilgilendirmeler buldum. Benim sorunum ara sıra olması herhangi bir işlemle alakalı olmaması. (illaki vardır) @Recep Baltaş konuyu gördünüz mü bilmiyorum ama muhakkak sizde bir çözüm mevcuttur :) Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sağolun Recep Baltaş, günlüğü bütün olarak aratınca bir sonuç çıkmıyor mantıklı olanı hatalı modül adını aratmakmış. Kaldırdım autodesk 360'ı ve bir sorun kalmadı gibi gözüküyor.

e peki o programı nasıl sileceğim benimde aynı sorunum var ve bundan çok rahatsızım denetim masasınıda açamıyorum lütfen bir çare buabilirmisiniz bana lütfen

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı