Çözüldü Far Cry ve diğer oyunlarda 0xc00007b hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ninehundred

Decapat
Merhaba, ben bilgisayarımı 2. el olarak topladım ve bilgisayarlar konusunda pek de iyi sayılmam. Topladıktan sonra başta Far Cry olmak üzere Outlast, GTA V gibi oyunlarda da bu hatayı aldım. Daha sonra her oyun için tek tek bu sorunları yazıp site içerisinde arattım ve çözüm yollarını denedim ama bir türlü çözüme ulaşamadım ya da atladığım eksik kalan bir yer oldu. Bahsettiğim oyunları açınca 0xc00007b hatası almaya devam ediyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Elle dosya kopyalamışsınız sistem klasörüne.

C:\Windows\SysWOW64\MSVCP100.dll silin ve buradan ilgili paketi kurun:

Normal şartlarda Windows 7 gibi 10 yıllık işletim sistemlerine destek vermiyoruz lakin ilk mesajınız olduğundan da boş çevirmeyelim sizi.

Rapor paylaşın:

Sizin hata bence windows kurulumu zarar görmüş ondan kaynaklanıyor, en temizi Windows'u microsoftun sitesinden indirip, sıfırdan kurmanız... Ama şu videodaki gibi, eksik windows dosyalarınızı sisteme eklemeyi deneyebilirsiniz...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sizin hata bence windows kurulumu zarar görmüş ondan kaynaklanıyor, en temizi Windows'u microsoftun sitesinden indirip, sıfırdan kurmanız... Ama şu videodaki gibi, eksik windows dosyalarınızı sisteme eklemeyi deneyebilirsiniz...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Paylaştığınız çöp rehber aslında bu sorunun ana nedeni. Oradan buradan sisteme kopyalanan DLL dosyaları zaten 0xc00007b hatasının sebebi. Verdiğim bağlantıda düzgün rehber mevcut:

@onderak Eksik - bozuk veya yanlış DLL dosyalarının oluşma sebebi; en temelde, ilgili oyun - program paketini korsan yollardan size sunan kişilerin iş bilmezliğidir.

Daha sonra sizlerin; bu dosyaları internetten aratarak, önünüze gelen ilk DLL dosyasını kopyalayıp ilgili konuma yapıştırmanızdır.

Recep abi yukarıda paylaştığı rehber videoda; hataya sebep olan, çağırıldığı halde gelmeyen veya gelse bile hatalı olduğu için görevini yerine getiremeyen DLL dosyasını tespit edip, bu dosyanın hangi kurulum paketi ile birlikte geldiğini bulmanıza ve son olarak ilgili paketi sağlamca yerinize koymanıza yardımcı oluyor. En sorunsuz yöntemi sunuyor.

DLL dosyaları bazen oyun için dosyalardan kaynaklandığı gibi; bazen de bu durumda olduğu gibi, oyunun çalışması için gerekli paketlerin eksikliği veya hatasından kaynaklanabiliyor.
Orjinal oyun satan alan kişiler bile nadiren de olsa bu tip hatalar ile karşılaşsa da; korsandan uzak durmak çok büyük oranda koruyacaktır sizi, bu tip hatalardan.

İlgi ve alakanız için teşekkür ederim, fakat videoyu birebir uygulamama rağmen aynı hatayı almaya devam ettim. Hata raporum ise şu: Logfile.PML
Orijinal oyunlarda bu hatayı almayacaksam oyunu almak isterim, peki satın almak bu hatanın kesin çözümü olacak mı?

Elle dosya kopyalamışsınız sistem klasörüne.

C:\Windows\SysWOW64\MSVCP100.dll silin ve buradan ilgili paketi kurun:

Çözüm
Yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim, aylardır çözmeye çalıştığım sorun on dakikada çözüldü. Emekleriniz için tekrar tesekkürler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı