Çözüldü Flash Disk Nasıl "Sanal Bellek" Yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
15
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
--[Ekran Kartı]: GIGABYTE Radeon RX 6600 EAGLE 8 GB
--[İşlemci]: AMD Ryzen 5500
--[RAM]: GoodRam 8GB IRDM PRO 3600MHz CL18 DDR4 [2x8]
--[Anakart]: GIGABYTE B450M K
--[NVMe SSD] Kingston NV2 1 TB

--[Monitör] Gigabyte G24F-2
--[Klavye-Mouse] Logitech MK120
--[Kulaklık] Corsair HS50 Pro

_
Meslek
Öğrenci
Merhaba, depolama birimim 5400 RPM olduğu için RAM'in yerini tutmaya çalışacak bir programın Flash Bellek'de çalışmasının daha doğru olduğunu düşündüm. Peki bunu yapmak mümkün mü? Nasıl yapabilirim, madde madde anlatırsanız sevinirim.

Yapmani önermem. Çünkü flash disklerin hızı HDD'lerden de düşük olduğu için size hiçbir fayda sağlamayacaktır. Readyboost işe yaramaz. Eğer USB 3.0 flash ve kasanızda USB 3.0 portu yoksa. Olsa bile %1 performans artışı yapar en fazla. Bunun hakkında bu videoyu izleyebilirsiniz. Uğraşmaya değmeyecek bir işlemdir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

Son düzenleme:
O zaman zaten ben sanal bellek yapıyormuşum.

Sanal usb rom device
sanal flash disk yapılabilirmi

imdisk
osfmount

bu ikisinden birini

komut isteminde açın

1. Programı indirin ve kurun. Kurulum sırasında imdisk.exe konsol programı ve kontrol paneli uygulaması paralel olarak kurulur.
  2. Bir sanal flash sürücü oluşturmak için programı konsol komut isteminden çalıştırın. Komutu yazın imdisk -a -f c:1st.vhd -m F: -o remburada:
    • 1st.vhd - sanal flash sürücüyü oluşturmak için disk dosyasıdır;
    • -m F: - monte edilecek birim, sanal bir sürücü F oluşturulur;
    • -o - isteğe bağlı bir parametredir ve rem - çıkarılabilir disk (başparmak sürücüsü), bu parametre belirtilmezse, sabit disk takılacaktır.
  3. Böyle bir sanal sürücüyü devre dışı bırakmak için, oluşturulan sürücüye sağ tıklayın ve "ImDisk'i Çıkarın"..

konu bu SANAL USB ROM DRIVE

anca bukadar bulabildim

Son düzenleme:

Geri
Yukarı