Çözüldü Forza Horizon 4 Oyundan Atma Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yer
Ankara
Daha fazla  
Forza Horizon 4'ü normal oynarken hiçbir sıkıntı olmazken belli bir yarışta yarışın belli bir yerinde sürekli oyundan atıyor. Sebebi nedir?

Çözüm
10-15 dakika sonra oluyor değil mi?
Kalıcı çözümü bulamadım, format atmak belirli bir süre olmamasını sağlıyor.
Bu hata anlamsız bir şekilde "explorer.exe" yani Windows Gezgini yüzünden oluyor.
Oyuna girerken gezgini kapatıp oyundan çıkınca açmamızı sağlayan programlar var.
Ben Forza Fix 2.0 kullanıyorum.
Oyunu tam ekrandan çıkardım ki gezgin kapalıyken diğer uygulamalara geçiş yapabileyim. Oyunu açtıktan sonra "Welcome" dedikten sonra +'ya basıyorum.
Çıkacağım zaman -'ye basıp explorer.exe'yi yeniden çalıştırıyorum.
10-15 dakika sonra oluyor değil mi?
Kalıcı çözümü bulamadım, format atmak belirli bir süre olmamasını sağlıyor.
Bu hata anlamsız bir şekilde "explorer.exe" yani Windows Gezgini yüzünden oluyor.
Oyuna girerken gezgini kapatıp oyundan çıkınca açmamızı sağlayan programlar var.
Ben Forza Fix 2.0 kullanıyorum.
Oyunu tam ekrandan çıkardım ki gezgin kapalıyken diğer uygulamalara geçiş yapabileyim. Oyunu açtıktan sonra "Welcome" dedikten sonra +'ya basıyorum.
Çıkacağım zaman -'ye basıp explorer.exe'yi yeniden çalıştırıyorum.
Hocam bu çözüm için teşekkür ederim. Fakat bunu uygulayınca oyunu kol ile oynayamıyorum. Daha farklı bir yöntem var mı? ya da aynı yöntemi kullanarak kolun çalışmasını sağlayabilir miyiz?
Okudğunuz için teşekkürler .İyi günler...

Tamamdır hocam hortlatırım. Sistemde 76 GB yer kaplı bekletiyorum belki sorun çözülür diye.
Arkadaşlar Forza Horizon 4'de gri ekran hatası alan varsa halen, bu adımları izleyebilir.

Aşağıdaki yazılım uygulamaları listesi Forza Horizon 4'ün oynatılmasında başarısız olmasına veya çökmesine neden olabilir. Başarılı bir oyun deneyimi için lütfen devre dışı bıraktığınızdan veya kaldırdığınızdan emin olun.
· Logitech G Hub
· MSI Afterburner / Riva Tuner İstatistik Sunucusu
· EVGA Hassasiyeti
· OBS
· Xsplit
· Uyuşmazlık
· MacType
· Varşova Bankacılık Uygulaması
· Duvar Kağıdı Motoru
· A-Volute Ses Stüdyosu
· Nahimik Ses
· Sonic Ses

yukarıdaki seçeneklerin hiçbiri burada devam etmediyse,

1. Windows tuşuna basarak Olay Görüntüleyicisi'ni açın ve "Olay Görüntüleyicisi" yazın
2. "Windows Logs" klasörüne tıklayın
3. "Uygulama" ya tıklayın
4. Kilitlenmenin gerçekleştiği tarih / saatte "Uygulama Hatası" nı sıralamak ve aramak için "Tarih ve Saat" sütununa tıklayın.
5.Oyun için Uygulama Hatası'nı bulduktan sonra, sağda "Bilgi" göreceksiniz.
6.Bu sekmede listelenen bir ton bilgi olacaktır. İşte aradığınız şey.

İstisna kodu görürseniz: güncellenen bazı ağ sürücülerinin 0xc0000005 sorunu giderildi, hala bu sorunu görüyorsanız Sürücülerinize ve güncellemelerinize bakmanız gerekecektir. Bunun nedeni Nvidias veya AMD'nin en yeni sürücüleri düzgün çalışmıyorsa, sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için güncellemenizi geri alabilir veya bilinen başarılı Windows sürümlerini kullanarak Windows'un temiz bir yüklemesini yapabilirsiniz.

Asmak türü görüyorsanız: Uygulama Askıya Alma veya Etkinleştirme Hatası, bu sorunu hala araştırdığımız için beklemeniz gerekecektir, Diğer kodlar lütfen bize gönderin, böylece deneyebilir ve yardımcı olabiliriz. bu düzeltme için Discord veya destek sayfamızda güncellenebilir

E: 47-0 hata kodu için, Kayıp kayıt için bir bilet göndermeniz gerekecektir, çünkü bozuk olduğu için kaydetmenizi sıfırlamanız gerekecektir.

Ardından, Windows'un güncellendiğinden emin olun
Güncellenmiş Windows yardımcısı: https://support.microsoft.com/en-us/help/3159635/windows-10-update-assistant

Ardından, Grafik kartınızın en güncel sürüme sahip olduğundan emin olun
Nvidia Kullanıcıları:
Download Drivers | NVIDIA

AMD Kullanıcıları:
AMD Drivers and Support for Radeon, Radeon Pro, FirePro, APU, CPU, Ryzen, desktops, laptops

www.amd.com
www.amd.com

Sorunu belirledikten sonra, temel oyunu eklenti olmadan deneyebilir ve yeniden yükleyebilirsiniz.

Ayrıca, Xbox.com'da ücretsiz olarak başka bir Gamertag oluşturabilir ve yüklendikten sonra oyuna erişmeye çalışarak oyun kaydınızla ilgili bir sorun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bu durumda, eski tasarrufunuzu temizleyip yeni bir başlangıç yaparak bu sorunu çözebiliriz,

Bazı kullanıcılar için başka bir düzeltme, işletim sistemlerini yeniden yüklemek ve önce temel oyunu yüklemekti.

Bunların hiçbiri sorununuza yardımcı gibi görünmüyorsa, lütfen deneyin ve yardım edebilmemiz için olay hata günlüklerine yanıt verin.

Bu süre zarfında daha fazla kişi evde ve oyun oynadıkça daha fazla sayıda biletimiz olduğu için lütfen sabırlı olun.

Bende nahimic ses programı yüklüydü, ondan yapıyormuş meğerse, kaldırdım düzeldi. Gerçi pek bi işe de yaramıyor ya o program, neyse.

Arkadaşlar Forza Horizon 4'de gri ekran hatası alan varsa halen, bu adımları izleyebilir.

Aşağıdaki yazılım uygulamaları listesi Forza Horizon 4'ün oynatılmasında başarısız olmasına veya çökmesine neden olabilir? Başarılı bir oyun deneyimi için lütfen devre dışı bıraktığınızdan veya kaldırdığınızdan emin olun.
· Logitech G Hub.
· MSI Afterburner / riva tuner istatistik sunucusu.
· EVGA hassasiyeti.
· OBS.
· XSplit.
· Uyuşmazlık.
· Mactype.
· Varşova bankacılık uygulaması.
· Duvar kağıdı motoru.
· A-volute ses stüdyosu.
· Nahimik ses.
· Sonic ses.

Yukarıdaki seçeneklerin hiçbiri burada devam etmediyse,

1. Windows tuşuna basarak olay görüntüleyicisi'ni açın ve "olay görüntüleyicisi" yazın.
2. "Windows logs" klasörüne tıklayın.
3. "uygulama" ya tıklayın.
4. kilitlenmenin gerçekleştiği tarih / saatte "uygulama hatası" nı sıralamak ve aramak için "tarih ve saat" sütununa tıklayın.
5.oyun için uygulama hatası'nı bulduktan sonra, sağda "bilgi" göreceksiniz.
6.bu sekmede listelenen bir ton bilgi olacaktır. İşte aradığınız şey.

İstisna kodu görürseniz: Güncellenen bazı ağ sürücülerinin 0xc0000005 sorunu giderildi, hala bu sorunu görüyorsanız sürücülerinize ve güncellemelerinize bakmanız gerekecektir. Bunun nedeni nvidias veya AMD'nin en yeni sürücüleri düzgün çalışmıyorsa, sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için güncellemenizi geri alabilir veya bilinen başarılı Windows sürümlerini kullanarak Windows'un temiz bir yüklemesini yapabilirsiniz.

Asmak türü görüyorsanız: Uygulama askıya alma veya etkinleştirme hatası, bu sorunu hala araştırdığımız için beklemeniz gerekecektir, diğer kodlar lütfen bize gönderin, böylece deneyebilir ve yardımcı olabiliriz. Bu düzeltme için Discord veya destek sayfamızda güncellenebilir.

E: 47-0 hata kodu için, kayıp kayıt için bir bilet göndermeniz gerekecektir, çünkü bozuk olduğu için kaydetmenizi sıfırlamanız gerekecektir.

Ardından, Windows'un güncellendiğinden emin olun.
Güncellenmiş Windows yardımcısı: https://support.microsoft.com/en-us/help/3159635/windows-10-update-assistant

Ardından, grafik kartınızın en güncel sürüme sahip olduğundan emin olun.
NVIDIA kullanıcıları:
Download Drivers | NVIDIA

AMD kullanıcıları:
AMD Drivers and Support for Radeon, Radeon Pro, FirePro, APU, CPU, Ryzen, desktops, laptops

www.amd.com
www.amd.com

Sorunu belirledikten sonra, temel oyunu eklenti olmadan deneyebilir ve yeniden yükleyebilirsiniz.

Ayrıca, Xbox.com'da ücretsiz olarak başka bir gamertag oluşturabilir ve yüklendikten sonra oyuna erişmeye çalışarak oyun kaydınızla ilgili bir sorun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bu durumda, eski tasarrufunuzu temizleyip yeni bir başlangıç yaparak bu sorunu çözebiliriz,

Bazı kullanıcılar için başka bir düzeltme, işletim sistemlerini yeniden yüklemek ve önce temel oyunu yüklemekti.

Bunların hiçbiri sorununuza yardımcı gibi görünmüyorsa, lütfen deneyin ve yardım edebilmemiz için olay hata günlüklerine yanıt verin.

Bu süre zarfında daha fazla kişi evde ve oyun oynadıkça daha fazla sayıda biletimiz olduğu için lütfen sabırlı olun.

Bende Nahimic ses programı yüklüydü, ondan yapıyormuş meğerse, kaldırdım düzeldi. Gerçi pek bir işe de yaramıyor ya o program, neyse.

Hocam oyunu kaldırdım artık gerek kalmadı yeni bilgisayar aldığımda aynı hatayı alırsam tekrar bakarım yine de teşekkür ederim.

Geri
Yukarı