Çözüldü Foxconn G41MXE-K 1600Mhz DDR3 RAM Desteği

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

tangee

Hectopat
Foxconn G41MXE(-K) Bu anakartta 1600 Mhz DDR3 CL9 RAM çalışır mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet çalışır. Fakat bu anakarta takacağın işlemcilerin hepsi sanırım 1333 Mhz çalıştırdığı için bellekleri otomatik olarak düşecektir frekansları. Ama yine de ileriye dönüklük açısından alabilirsin sıkıntı olmaz.

Aldım zaten hocam ama RAM'i takınca monitöre görüntü gelmiyor ... Bu sıkıntı var, bunun bir çözümü var mıdır ?

BIOS güncellemesi sorunu çözebilir belki. İşlemci nedir bir de?

Güncelleme notlarına baktım, büyük ihtimalle BIOS güncellemesi sorunu çözecek. Müsait olunca yazıcam rehberi...

İşlemci: İntel Pentium E6500 Socket 775. Ben de sizin dediğiniz gibi BIOS güncellemesinden dolayı olduğunu düşündüm ve tüm gece BIOS'u güncelleştirmeye çalıştım. Bir türlü olmuyor. (AMI Bios)

Kod:
BilgiAlanı    Değer
BIOS Özellikleri    
BIOS Türü    AMI
BIOS Sürümü    080015
Sistem BIOS Tarihi    06/24/10
Görüntü BIOS Tarihi    03/02/09

BIOS Üreticisi    
Firma Adı    American Megatrends Inc.
Ürün Bilgisi    [URL="http://www.ami.com/amibios"]AMI | American Megatrends Inc. : Redirect[/URL]

Anakartın özel yapım bir anakart. Bu anakarta BIOS atmak biraz riskli. Kasayı açıp anakartın üzerindeki model adlarına bak ve buraya yaz. Mümkünse anakartın birkaç fotosunu koy. Ayrıca BIOS'a girip BIOS'tan sürüm bilgisine de bakıp buraya yazarsan sevinirim.

Anakartın üzerindeki model adları derken hocam ? Her yerde aynı; G41 MXE series yazıyor :confused:

Bu anakart aynısı :

Foxconn PRODUCT : Motherboard : Details

BİOS V 02.63 1985-2008 AMI yazısından başkada sürüm ayrıntısı yok biosta
birşey daha var bilmiyorum ne kadar önemli konu için bu bilgisayar casper dan alındı...acaba anakart casper için mi özel üretim :confused: Şimdiden teşekkürler konuyla ilgilendiğiniz için.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı