Çözüldü Galaxy S3 SIM Kartını görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ömer Gündüz

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar ablamın S3'ü var. Bir arkadaşından aldı o da yurtdışından unlocked alıp kendi pasaportuna kaydettirmiş. Bir gün normal çağrı yaparken ablam hatkesilmiş ve telefonunuz ağa kayıtlı değil hatası vermiş. Oda telefoncuya götürmüş adam IMEI numarasının çalındığını felan söylemiş 40 TLücret alıp yapmış ama ne yaptı bilmiyoruz. Şu son zamanlarda sim kartı varken durduk yere sim kartı takılı değil hatası verip görmüyor. Bir kaç kez yenidn başlatmak gerekiyor. Son Android sürümü S3 için ne bilmiyorum ama 4.1.2 yüklü ve güncelleştirme denetlediğimiz zaman cihazınız modifiye edilmiştir güncelleme yüklenemez diyor? Bu telefonda bir mallık var anlayacağınız. En azından şu sim kartı problemini nasıl çözeriz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçmiş olsun.

Ablan ne güzel pasaportuna kaydettirmiş. Sonra telefonculara ''Bakkal'' diyelim. Bakkal demiş: ''Senin IMEI çalındı demiş''

Ablan boşu boşuna 40 lira vermiş. Ablanın orijinal IMEI'sı varken adam gitmiş klon IMEI atmış.

Genelde ''Ağa Kayıtlı Değil'' hatası 1) Bir yerlerde hat çekmeyince yapar ya da 2) IMEI olmayınca.

Zaten 2. şıkkı at. Pasaportuna kaydettirmiş. Ablan biraz daha yürüseymiş çekerdi hat.

Bakkal'a gelince adam çok güzel kandırmış. 40 lirayı gömmüş. Sorun yokken Orijinal IMEI'yı atmış yerine klon koymuş.

Genelde Samsung cihazlarda ROM veya ROOT atılınca ya da bunların dışında sistemle oynandığı zaman ( Bakkal oynamış ) bu hatayı verir.

Telefonda mallık yokken adam mal etmiş.

Sisteme ROM at diyeceğim o zaman klon IMEI'ı da gider. Telefon kapanır.

Nasıl yaparız bilemiyorum.

- - - Updated - - -

Keşke önce o ''Bakkal'' denilen adam EFS yedeği alsaymış. Sizde var mı?

Maalesef. Bakkal olduğunu anladıydım zaten bende. Utanmaz bir de normalde 80 ama 40 alırım senden demiş... Ne yapmak gerekir peki bilen var mı?

Yapamadık maalesef. Yapabileceğimiz bir şey yok mu?

- - - Güncellendi - - -

Güncelleme. Abi ablam telefonu arkadaşından aldıydı dedim ya. O abimiz EFS'sinin yedeğini almış. Geri yükledik. Ablamın kartını başka bir telefonda denedik aynı problem olmaya başladı. Yani sorun karttaymış ama telefonuda eski haline geri getirmiş olduk. ^^ Teşekkürler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı