Çözüldü Gigabyte z68ap-d3 iAtkos ml3u Görüntü Gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

madap

Hectopat
Hocam merhabalar.

Sistemimde;

• Gigabyte z68ap-d3 (BIOS UEFI olarak güncelledim)
  • İntel i5 3.nesil
  • 8x2 GB Corsair xms3 DDR3 RAM
  • N560 GTX Ekran kartı
  • Seagate 500 GB SATA HDD kullanmaktayım.

Videonuzu izledim, BIOS'tan dediklerinizi yaptım. Birkaç defa kurmaya çalıştığımda restart sonrası elmada kaldı. (Altta daire dönüyor)

Bugün denediğimde açıldı fakat ekran görünütüsü gelmedi (monitör ışığı yeşilden sarıya döndü) ve arka planda müzik ve robotik sesli bir kadın :) bir şeyler anlatıyordu (ekran görünütüsü gelmediği için tarif edemiyorum sadece ses vardı)

Bana bu konu hakkında yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. İyi çalışmalar, kolay gelsin.

- - - Güncellendi - - -

Recep bey şu konuya el atarsanız çok memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle Mac sabır işidir hocam :) Ben ilk kurlum için ofiste sabahladım (bu esnada karşımızdaki barın sahibinin vuruluşuna şahit oldum) , ikinci için ise 9 tane başarısız kurlum gerçekleştirdim. Edison ampul için 90.000 deneme yaptı vs vs. Kısacası tek kurlumda yapayım olsun, yoluma gideyim, öyle bir dünya yok :)

Bakın azim nasıl bir şey, bu konuya bakın görürsünüz:

https://www.technopat.net/forum/mac-os-x/19991-mac-os-x-icin-pc-toplama.html

Şimdi sizin konuya gelelim:

Hangi rehberi izleyip yaptınız, ilkini mi ikinciyi mi? Bir de kurulumda neleri seçip neleri seçmediniz?

Recep bey mesajınız için teşekkürler. Mesajınızdan sonra tekrar tekrar denedim ikinci video'da sizin yaptığınız Gigabyte BIOS ayarlarının aynısını yaptım. Bir türlü ekrana görüntü getiremedim.

Kurulumda ilk olarak sırasıyla intel grafik, Nvida grafik devre dışı bıraktım elmada kaldı. Sonra grafik olarak hiçbir şey seçmedim. Ekran gelmedi ama arka planda, anlatım sesi duyuluyordu. Anakartta VGA, HDMI çıkış var akşama PC'yi TV'ye bağlayıp öyle deniyeceğim. 2 günden beri tek tek not alıyorum, eğer görüntü almayı becerebilirsem ve grafik kartını tanımlatırsam sizlere burada nasıl yaptığı anlatacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Burak hocam mesajınız için teşekkür ederim. Dediklerinizi aynen uyguladım bir kaç deneme sonrası başarıya ulaştım.

Recep bey'in ikinci video'da anlattığı bios ayarlarından sonra özelleştirme ekranında aynen şunları uyguladım.

• Graphicsinjector (işaretli)
  • PCIRootUID=1 (işaretli)
  • Ses (işaretli)
  • USB 3.0 P67/H67/Z68 (işaretli)

Ve son olarak nVdia'yı ve ıntel'i pasifleştirdim kuruluma başladım.

q5mp9.jpg

Sonuç olarak...

q5mvx.jpg

Mac'te yeniyim eksikleri var mı, bilmiyorum ama. Şuan sorunsuz çalışıyor hiç bir sıkıntı çıkarmadı.

Videolar ve yardımlarınızdan dolayı tekrar teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı