Çözüldü Gigabyte Z68AP-D3 ve HD 3000 Mavericks Çözünürlük Problemi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

gradlius

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
  • Gigabyte Z68AP-D3 Z68 Bios F3
  • Intel Corei5-2500k
  • CORSAIR 8GB (2x4GB) Vengeance DDR3 1600MHz CL9
  • CORSAIR 60GB Force 3 GT
  • OCZ 60GB Agility

Merhaba,

Sistemim bu şekilde olup, vermiş olduğunuz imaj ile kurulumu yaptım. Lakin Clover Configuratör'ü açtığımda farklı olarak benden internet bağlantısı istedi, bende multibeast ile ethernet'i ve ses kartını tanıttım ardından usb ile boot edip Clover Configuratör'ü açtım, video da bahsettiğiniz gibi efi klasörü ile ilgili işlemi yaptım ve usb olmadan sorunsuz bir şekilde boot işlemimi gerçekleştirdim.

Herşey çalışır durumda fakat çözünürlük haricinde. Bu kısım için ne yaptıysam sonuç elde edemedim.

Sistemimi Mac mini olarak tanıyor ve grafik işlemcimi HD 3000 64 mb paylaşımlı olarak görmekte. 1366 Çözünürlük alıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. (ayrıca xfx hd6850 zcfc ekran kartım var fakat bu kart ile çokça unibeast ve ibootla denemeler yapmıştım zamanında hiç sonuç alamadım. O yüzden ekran kartımı ileride uyumlu bir nvidia kart ile değiştireceğim eğer şu an ki sistemde düzgün bir çözünürlük alabilirsem )

İyi günler iyi çalışmalar..

Son düzenleyen: Moderatör:
GraphicsEnabler=Yes ile boot etmeyi deneyin. Olmazsa Config dosyasına elle ekleme yapıp dener misiniz:

Kod:
<key>Inject</key>
<dict>
  <key>Intel</key>
  <true/>
</dict>

GraphicsEnabler=Yes Komutunu rehberde gösterildiği yere yazacağım fakat bu kodu elle nasıl ekleme yapmam gerektiğini bilmiyorum.
Birde birkaç forumda Chameleon Wizardı çalıştırıp çözünürlüğü seçmeniz yeterli denilmiş. Peki bu Chameleon bootloader değil mi ? Yani bunu çalıştırırsam Cloverın yerine mi geçecek ?

Cevabınız için teşekkürler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı