Görev Çubuğu Simgelerini İkinci Ekranda Nasıl Görebilirim?

Makaleler
6
Yer
İstanbul
Öncelikle uygulamalarınkiler görev çubuğu simgeleri, ses, ethernet gibi şeyler ise sistem simgeleri olarak geçiyor. Daha güzel bir başlık bulamadım.

Olay basit. Çift ekran kullanıyorum. Soldaki ana ekran. Sarı ile işaretlediğim kısımların aynı olmasını istiyorum. Ana ekranda tam ekran olarak oyun varken, video izlerken, başka bir şey yaparken sesi oradan açıp-kapatmak, işlem merkezini kullanmak, üçgenimsi şeye tıklayıp oradaki programları yönetmek istiyorum. Bunu yaparken ana ekranımın sol ekran olarak kalmasını istiyorum. Görev çubuğu birebir aynı olsun. Nasıl yapabilirim?

Ekran Görüntüsü (4046).png

1. Görev çubuğuna sağ tıklayın, "Tüm araç çubuklarını kilitle" seçeneğini kaldırın.
  2. Üstünde simgelerin olduğu görev çubuğunu ikinci monitördekinin yerine tutup sürükleyin.
  3. (Opsyonel) Sağ tıklayıp yeniden ilk seçeneği kilitli hale getirebilirsiniz.

Windows 7, 8/8.1, and 10'da denendi ve çalışıyor.
*Yabancı forumdan alınmıştır.

Artı -1 Eksi
Konuyu hortlatmak gibi olacak biraz ama 2 ekranda da bahsi geçen simgeleri göstermek mümkün olmuyor sanırım.
Eğer varsa bir çözümü bende öyle istiyorum iki ekranda da sağ alt kısımda hoparlör simgesi veya simgeleri küçülttüğümüz gizli simgeleri göster ikonu araştırdım ama bir şey bulamadım. Görev çubuğu taşımayı oyuna girerken veya film, dizi izlerken yapıyorum ama keşke iki ekranda da bunları göstermek kullanmak mümkün olsa çözüm arıyorum hala.

Yeni konular

Geri
Yukarı