Çözüldü Google Chrome Avg Toolbar Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

samet67671

Kilopat
Makaleler
25
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Bilgisayarda avg toolbar kurulu olmamasına rağmen google chrome çalıştırdığımda ana sayfa yanında üç tane sekme açılıyor. İki tane avg toolbar search bir tane internet search sekmesi bunları nasıl kaldırabilirim ?

Avg toolbar bilgisayarda kurulu değil. Evet biryerden kuruldu farkında olmadan fakat işin garip olan yanı program ekle kaldırda ve revo uninstaller programında falan görünmüyor. Hedefe bakdım o adresler yok. Bu arada Avg browser configration kurdum malesef sistemimi bozdu. Başlangıçdaki uygulamalarım masaüstü hariç hepsi silindi. Başlat butonuna sağ tıklayınca liste açılmıyor. Format atmam gerekicek. Flash player kurarken ''avg toolbar'' kurulsun mu diye soru sormuyor nasıl engelliyecem ?

Sisteminizde zararlı yazılımlar olduğunu düşünüyorum. Verdiğim araç AVG'nin kendi toolbar kaldırma aracıdır. Adobe'nin sitesinden yüklerken veya site üzerinden güncelleştirirken sorar. Ayrıca Flash Player bir örnekti. Yüklediğiniz başka uygulamalar veya girdiğiniz sitelerden de kurulmuş olabilir.

https://www.technopat.net/forum/guvenlik/32754-adwcleaner-ile-reklam-temizligi.html bunun ile adware temizliği yapın.

Murat'ın imzasında Kaspersky Rescue Disk'in linki var. Onu bir cd veya usbye yazdırın. Boot ederek tarama yapın.

Bu şekilde Windows ayarlarını düzeltmeye çalışabilirsiniz;
Windows Repair (All In One) Windows Repair (All In One) aracını indirin. Using Tweaking.com - Windows Repair by Majorgeeks.com - YouTube burada tanıtımı yapılan, bu küçük ama etkili aracı kullanarak sistem ayarlarını düzeltin.

Bu toolbar aracı windows 8.1 uyumlu değil heralde. Zararlı yazılım olmadığına adım kadar eminim :) Yeni format attım. Bilgisayarda programlardan başka kurulu bir şey yok. Programları da kendi sitelerinden indirdim. İşletim sistemine crack bile yapmadım. Programları daha dikkatli kurmayı deniyeceğim.

Daha AVG toolbarın kurulmasından haberiniz yokken kesin bir şekilde zararlı yazılım yok demeyin. Araç Windows 8.1 ile de uyumludur. AVG Security Toolbar ve AVG SafeGuard Toolbar'ı kaldırmaktan başka bir işlevi yoktur.

Murat kardeşim çok teşekkür ediyorum. Sorunum çözüldü. Eskiden google hesabım varken AVGtoolbar kurmuşum o kayıtlanmış. Google hesabını kapatınca düzeldi. THE_MILLER, AVG Toolbar kurmayı çok iyi biliyorum merak etmeyin. Kurdum ve sıkıntı çıkardı. Zararlı yazılım yok dediysem yoktur. Olsa bile anlarım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı