Çözüldü GPU modeli mi önemli, GPU belleği mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emre SÜRER

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Çok yüksek grafik gerektiren oyunlar oynamıyorum, LOL falan.
GPU modeli mi önemli yoksa modeli biraz kısıp GPU belleğini mi artırayım?
RX 580 4 GB mı yoksa 570 8 GB mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İkisi arasında tabii ki RX 580 tercih edin. Model daha önemlidir, bellek de önemsiz diyemeyiz fakat daha performanslı kart varken 8 GB diye önceki modele yönelmek mantıksız olur.
Oynayacağın oyun için 570 yeterli ancak sorunun cevabı bana göre 580. Bellek miktarı tabiki önemli ama 8GB RX 590 ile rx 580 8GB aynı mı?

Videoda modelin önemini göstermek istedim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Lol için işlemci önemli ekran kartı değil. Soruya gelecek olursak senin beklentine kalmış bir şey. Her oyunda grafikleri en sona dayarım takılma olmasın diyorsan 570 8 GB öneririm ancak FPS daha düşük olur ve daha stabil olur.
İşlemcimi zaten yükseltebileceğim kadar yükselttim . Bahsettiğim ekran kartlarının fiyatları aşağı yukarı aynı olduğu için hangisini tercih etmem gerektiğini merak etmiştim ve çoğunuzun önerisi 580 4GB oldu. Yorumunuz için teşekkür ederim
Bütçen nedir? 4GB 3a oyunlarda yetersiz gelmeye başlasa da LoL tarzı oyunlarda fazlasıyla yeterlidir :) .
3a oyunlar ne oluyor bilgilendirirseniz sevinirim
Nitro+ serisi almanı tavsiye ederim tabiki 8gb. Bu kartta normal modellere göre core ve memory hızı yuksek seni rahat ettirir.
Bende öyle düşünüyordum
Oynayacağın oyun için 570 yeterli ancak sorunun cevabı bana göre 580. Bellek miktarı tabiki önemli ama 8GB RX 590 ile rx 580 8GB aynı mı?

Videoda modelin önemini göstermek istedim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İkisi de sekiz olursa tabiiki değil ancak biri 4 diğeri 8 GB olduğu için sormuştum cevabımı aldım,teşekkürler

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı