Çözüldü GTX 1050 Ti sistem görüntü vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

YFA44

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar.
Öncelikle sistemim:

PSU: Corsair CX600 600W 80+
CPU: FX6350
GPU: GTX 770 (eski kartım) - GTX 1050 Ti (yeni kartım)
Anakart: ASUS M5A97 LE R2.0
RAM: Corsair DDR3 1600 MHz 2x4 GB

Eski ekran kartim ömrünü doldurugu için yeni bir ekran kartı aldım. Yeni ekran kartını iki gun boyunca guzelce kullandım, performansi yerindeydi. Üçüncü güne geldigimizdeyse ekrana veya TV'ye görüntü gelmemeye başladı.
Eski karti taktigimda ise görüntü alabiliyordum. Problemin ekran kartindan oldugunu düşünüp başka bir bilgisayarda denedim ve herhangi bir problem yoktu. Kart düzgünce calisiyor ama kendi sistemimde calistıramiyorum ve goruntu alamiyorum. Kablo degistirdim, sonuc degismedi.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Malesefki anakartin uzerinde goruntu aktarabilecegim bir giris yok. BIOS pilini sokup BIOS'u sıfırladım ama cözüm olmadi.

Anakart eskimi. Benim bildiğim tüm anakartlarda var.
Malesefki anakartin uzerinde goruntu aktarabilecegim bir giris yok. BIOS pilini sokup BIOS'u sıfırladım ama cözüm olmadi.

Anakart eskimi benim bildiğim tüm anakartlarda var.
Pardon. Benim PC kapandı 2 kere yazmışım üzür dilerim.

Evet anakartım eski bir anakart. Modelini yazinca bilgilerine ulasabilirsiniz. Maalesef bu kartta VGA veya DVI girisi yok :(
Kart şu anda görüntü verdi sadece tuşa bastım. Problemi tekrardan yaşamamak için yapmamı önerdiğiniz bir şey var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet anakartım eski bir anakart. Modelini yazinca bilgilerine ulasabilirsiniz? Maalesef bu kartta VGA veya DVI girisi yok :(
kart şu anda görüntü verdi sadece tuşa bastım. Problemi tekrardan yaşamamak için yapmamı önerdiğiniz bir şey var mı?

Nasıl düzeldi anakart? Ona göre bilgi vereyim.
Anakart bayağı iyi bir anakart açıkçası. Siteye baktığımda bayağı güzel. Ama adamlar o kadar iyi bir anakart yapıyorlar sonra görüntü çıkışı koymamaları bayağı saçma.

Bir sey yapmadim acikcasi BIOS'u guncelleyebilmek için yine PC'yi kapattim ancak goruntu yine alamiyorum :(
şöyle bir şey fark ettim.
Görüntü geleceği zaman fanlar ideal hizda dönüyor. Fanlar yavaş döndüğündeyse görüntü alamıyorum.
Başlık çözüldü olarak güncellenmiş fakat problemim çözülmedi.

Bir şey yapmadim acikcasi BIOS'u guncelleyebilmek için yine PC'yi kapattim ancak goruntu yine alamiyorum :(
şöyle bir şey fark ettim.
Görüntü geleceği zaman fanlar ideal hizda dönüyor. Fanlar yavaş döndüğündeyse görüntü alamıyorum.
Başlık çözüldü olarak güncellenmiş fakat problemim çözülmedi.

RAM'lere baktın mı iyi?

Ramlere baktim cozum bulamiyorum oyuzden sistemi yenileme karari aldim.
ryzen 3 3100
B450 m s2h
Ve 8 ram alip yoluma devam edicem sanirsam.
Yardimlariniz icin tesekkurler.

RAM'lere baktim cozum bulamiyorum o yüzden sistemi yenileme karari aldim.
Ryzen 3 3100.
B450 M S2H.
Ve 8 RAM alip yoluma devam edeceğim sanirsam.
Yardimlariniz için tesekkurler.

Tamam benden teşekkür ederim ama siz bir bütçe belirler misiniz? Bizde size yeni sistemde yardımcı olalım.

Anakart: B450 S2H.
CPU: Ryzen 3 3100.
RAM: 8 GB 3000 veya 3200 MHz CL 16 RAM.

Bu şekilde yükseltme yapmayı düşünüyorum. Bütçem maksimum 2000 TL.

B450M güzel seçim olmuş. Overclock bile yaparsın. Stok fanla ama fazla değil tabii. Ama Ryzen 3 düşmeseydin ama render yapacaksan fazla performans vermez ama iyi yine.

Geri
Yukarı